Mėnulio sėjos kalendorius 2024 m. gegužei: Štai ką ir kada daryti

Naujienos

Paskutinis pavasario mėnuo neabejotinai derlingiausias ir atsakingiausias sodininkams. Sąrašas, ką daryti darže gegužės mėnesį, yra labai platus. Būtent gegužę sodinama ir sėjama dauguma augalų, o jau anksčiau pasodintieji ravimi, purškiami ir  „maitinami”. Darže atliekamas sanitarinis genėjimas, o gėlynuose persodinamos ir dauginamos gėlės.

Darže laukia daug darbų, o kompetentingai suplanuoti visas reikiamas procedūras padės 2024 m. gegužės mėnesio Mėnulio sėjos kalendorius.

Jis įvardys derlingas ir nederlingas sėjos datas, taip pat nurodys, ką kiekvieną dieną reikia daryti sklype.

Mėnulio sėjos kalendorius 2024 m. gegužės mėn.

Gegužės 1-2 d. – geros dienos pasirūpinti savo sklypu – ravėti piktžoles, genėti ligotas ir senas šakas, pjauti veją ir formuoti gyvatvores. Augalams padarytos žaizdos greitai užgis. Laikotarpis nelabai tinkamas sėjai, išskyrus svogūninių gėlių sodinimą.

Gegužės 3-5 d. palankios dienos ridikėliams, žalumynams ir visiems šakniavaisiams (morkoms, burokėliams, ridikėliams, ropėms, petražolėms, pastarnokams) sodinti. Leidžiama skiepyti ir ganyti augalus, tręšti, sodinti uogakrūmius. Esant palankioms oro sąlygoms – daigų persodinimas į atvirą gruntą.

Gegužės 6-9 d. – jaunaties dienos. Sėjos kalendoriuje nerekomenduojama dirbti su augalais. Galima purenti ir kasti dirvą, rauti piktžoles, ruošti įrangą.

Gegužės 10-13 d. – labai derlingos dienos sėti bet kokias daržoves, sodinti gėles, uogakrūmius ir vynuoges. Galite persodinti daigus į daržą, sėti braškes ir žemuoges. Laistymas ir tręšimas bus dvigubai naudingesnis, tačiau nerekomenduojama naudoti pesticidų.

Gegužės 14-17 d. – šis laikotarpis nėra tinkamas naujų augalų sėjai. Galite pasirūpinti kitais augalais – laistyti, maitinti, genėti senas šakas. Geros dienos sodo priežiūrai, medžių purškimui nuo ligų ir kamienų balinimui. Galite kovoti su piktžolėmis ir kenkėjais, tačiau gausiai nelaistykite ploto.

Gegužės 18-21 d. – labai gerai įsitvirtins ir gausų derlių duos šiandien pasodinti moliūgai (cukinijos, moliūgai, arbūzai), taip pat kukurūzai, žalumynai, salotos, agurkai. Daigus galite persodinti į atvirą gruntą, o gėles – į gėlyną. Leidžiama tręšti mineralinėmis trąšomis ir cheminiais preparatais – jie pakenks mažiau nei įprastai. Tačiau nereikėtų augalų pjauti.

Gegužės 22-24 d. – mėnulio pilnaties dienos. Pagal Mėnulio sėjos kalendorių nerekomenduojama dirbti su augalais.

Gegužės 25-28 d. – bulvių, morkų, žalumynų ir kitų daržovių sodinimas. Viskas, kas pasodinta, gerai įsišaknys. Augalų pikiavimas, pjaustymas ir dauginimas, gėlių ir daržovių daigų persodinimas. Galima skinti žalumynus ir ankstyvąsias daržoves. Nerekomenduojama gausiai laistyti ir maitinti augalų.

Gegužės 29-31 d. – puikios dienos kovai su kenkėjais, ligomis ir piktžolėmis. Visi pesticidai pasižymės nuostabiu veiksmingumu. Darže taip pat galite prižiūrėti krūmus ir medžius, apkaupti bulves, sėti prieskonines žoleles ir vėlyvąsias daržoves. Geros dienos sodinti rožes. Nerekomenduojama mirkyti sėklų ir sodinti kambarinių gėlių, taip pat įsigyti auginių.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt