Michailas Chodorkovskis sako: kitas Rusijos žingsnis gali būti Baltijos šalys

Kitos Naujienos

Buvęs Rusijos oligarchas Michailas Chodorkovskis, kurį V. Putinas buvo ilgam pasodinęs į kalėjimą, pareiškė, kad kitas Kremliaus žingsnis gali būti Baltijos šalių invazija: „Jis kariauja su JAV ir NATO“.

Šiuo metu Vokietijoje gyvenantis M. Chodorkovskias interviu CNN pareiškė, kad po Ukrainos Rusija gali pulti Estiją, Latviją ir Lietuvą.

„Mes turime suprasti, kad Putino galvoje yra kariaujama ne su Ukraina, – pareiškė M. Chodorkovskis. – Jis yra kare su Jungtinėmis Valstijomis ir NATO. Jis pats tai yra akcentavęs ne sykį“.

10 metų atsėdėjęs kalėjime M. Chodorkovskis nuo pat savo patekimo į laisvę 2013-aisiais kritikuoja V. Putino režimą.

„Jo propagandininkai jau pradėjo parenginėti rusų žmones NATO šalių puolimui. Jie nuolat apie tai kalba, – aiškino M. Chodorkovskis. – Tai yra Rusijos viešosios nuomonės pratinimas prie minties“.

Mėnesio pradžioje M. Chodorkovskis spėjo, kad Ukrainos puolimas lems V. Putino režimo pabaigą. Kalbėdamas CNN praėjusį sekmadienį jis išsakė nuogąstavimus, kad V. Putinas „pamišo“, kuomet ukrainiečiai atrėmė invaziją, todėl puolimas tik eskaluosis.

„Aš esu absoliučiai įsitikinęs, kad jei Putinas nuspręs, kad jis laimėjo Ukrainoje, tai nebus jo paskutinis žingsnis, paskutinis karas, – paaiškino M. Chodorkovskis. – Kitas žingsnis bus Baltijos šalys“. Estija, Latvija ir Lietuva yra NATO aljanso narės. JAV prezidentas, po Rusijos sukelto karo Ukrainoje pareiškė, kad JAV gins „kiekvieną NATO teritorijos colį“ ir nurodė sustiprinti JAV karių kontingentą Rytų Europoje.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!