Mindaugas Jonušas-Minedas sugrįžo su trenksmu – prieš išvykdamas į frontą rėžė kritikams: „Noriu įnešti aiškumo“

Naujienos

Prieš keletą dienų atlikėjui Mindaugui Jonušui-Minedui paskelbus žinią, kad jungiasi prie Ukrainos kariuomenės ir taps paramediku fronte, kilo pasipiktinimo banga. Paklaustas apie kilusias abejones dėl jo pareiškimų, M. Jonušas naujienų portalui tv3.lt atkirto, kad apie paramos prašymą pačių ukrainiečių neturi ką pakomentuoti, mat bendrauja su įvairias žmonėmis ir neskirsto jų pagal tautybę. Pašnekovas tvirtino, kad paramos nuvežimas kainuoja, o pinigų surinkti paramos nuvežimui šiuo metu yra ypač sunku bei pridūrė, kad jei pinigai ir nebus surinkti, su artimųjų finansine pagalba vis tiek važiuos į karo frontą.

Dar ketvirtadienį turinio kūrėjas Skirmantas Malinauskas netrukus pasidalijo savo įžvalgomis apie šį pareiškimą bei įspėjo gyventojus, kad jau ne kartą M. Jonušas „kažką paskelbia, bet viskas baigiasi neįvykdytais pažadais ir didesne žala nei nauda iš tokių iniciatyvų“. S. Malinauskas teigė, kad jam kelia įtarimų tai, jog M. Jonušas be jokios patirties ir kvalifikacijos nusprendė dirbti paramediku karo fronte.

Po šiuo įrašu pasipylė daugybė komentarų, kuriuose žmonės teigė, kad M. Jonušas rašė jiems privačias žinutes su pagalbos prašymu pervesti pinigų, kurie bus reikalingi išvykimui į frontą. Be to, pasigirdo ir tvirtinimų, kad Minedas prašo pinigų ir iš pačių ukrainiečių.

Naujienų portalui tv3.lt M. Jonušas tvirtino, kad yra baigęs pirmosios pagalbos kursus Raudonajame Kryžiuje, Klaipėdoje, o atvykus į lokaciją Ukrainoje, kurios negalėjo pasakyti, jis turės dalyvauti paramedikų kursuose.

„Aš nebūsiu įmestas į fronto liniją. Mano troškimas, širdies šauksmas yra padaryti tai, ką aš galiu, pavyzdžiui, jei aš galiu su kolegomis staigiai su neštuvais nunešti sužeistą karį, aš eisiu ir nešiu. Jeigu dar kažkokią misiją reikės atlikti, kuri būtų pavesta ir paaiškinta, kaip tai padaryti, tai tą ir darysiu.

Aš negydysiu, neoperuosiu, neskirsiu vaistų ir taip toliau. – Bet mes ir neteigėme, kad jūs operuosite ar gydysite, gi paramedikas to ir nedaro. – Bet čia buvo pasklidusi ši mintis, tai tiesiog noriu įnešti aiškumo“, – kalbėjo M. Jonušas.

Mindaugas Jonušas su krašto apsaugos ministru Laurynu Kasčiūnu (nuotr. facebook.com)

Apie pinigų rinkimą komentuoti nelinkęs

Paklaustas dėl pinigų rinkimo, M. Jonušas atsakė, kad jo tikslas nėra tik susikrauti savo daiktus, bet nori nuvežti ir vaistinėlių į frontą.

„Žinoma, pažiūrėkite, Ukrainoje, kai yra tikslas, automobilis ar dar kažkas, visi renka aukas, nieko nėra veltui, taip yra ir mano atveju. Tam, kad nuvažiuočiau, reikia bilietų ir dar yra mano tikslas prieš važiuojant į frontą nuvežti šiek tiek paramos į Odesą vaikams, nes ten laukia.

Viskam reikia pinigų, aš negaliu nueiti pas vežėją ir pasakyti, kad lietuviai pasipiktinę, jog Mindaugo organizacija renka pinigus ir lobti bilietą veltui“, – atsakė M. Jonušas.

Pasiteiravus, kodėl buvo prašoma aukos ir pačių ukrainiečių, M. Jonušas atkirto, kad žinia apie pinigų prašymą buvo paskelbta viešai ir prie to galėjo prisijungti, kas norėjo.

Nepaisant to, buvo paskleista informacija, kad M. Jonušas pačių ukrainiečių asmeninėmis žinutėmis prašo pinigų, tačiau pastarasis to komentuoti linkęs naujienų portalui tv3.lt nebuvo.

„Žiūrėkite, aš bendrauju su daugybe žmoniu, tai va, tuo ir baikime šį klausimą. Aš neturiu daugiau ką pakomentuoti ir aš prisimenu visai neseniai Vilniuje, Lukiškių aikštėje, sutikau vieną žmogų, kuris vežą į Ukrainą, tai jis man irgi pasakė, kad dabar kai reikia surinkti pinigus paramos nuvežimui, skambini įmonėms ir įmonės sako, jog jų biudžete pinigai rezervuoti kitiems ir jie nieko negali padėti. Tai beprotiškai sunku šiuo metu. Surinkus paramą, ją reikia ir nuvežti“, – pasakojo pašnekovas.

Jeigu aukų bus, įrodys, kur pinigai buvo panaudoti

M. Jonušas pridūrė, kad jei ne su Lietuvos žmonių pagalba, tai su artimųjų finansiniu prisidėjimu bus nupirkti bilietai ir nuvežta parama į Ukrainą.

„Aš tikrai eisiu iki galo ir laikysiuosi savo žodžio, nes aš jau nebeturiu kaip kitaip elgtis. Man tai yra gyvybiškai svarbu ir niekam neįdomu, kad yra važiuojama į frontą ir manęs gali bet kuriuo metu nelikti ir tai yra labai labai realu, tai ne sauskelnes vaikams vežti“, – sakė M. Jonušas.

Mindaugas Jonušas-Minedas (Edvino Slavinsko nuotr.)

Jis tvirtino, kad grėsmę gyvybei jau patyrė per tuos 10 kartų, kai važiavo į Ukrainą: „Tu guli ir pro tavo langus praskrenda raketa ir tu nežinai, ar čia kris, ar ne čia kris“.

M. Jonušas pridūrė, kad įrodys, kur surinkti pinigai buvo panaudoti, jeigu aukų bus.

„Galima labai greitai pasižiūrėti, kiek kainuoja bilieta iš Klaipėdos iki Kauno, kiek kainuoja bilietas iš Kauno į Odesą, kiek laiko yra važiuojama, kur yra persėdimai, kiek kainuoja bilietai iš Odesos į Kyjivą. Jokių paslėpimų negali būti, nes su tuo vežėju, kuriuo važiuoju, jis yra „europinis“, jokių nuolaidų nedaro“, – kalbėjo M. Jonušas.

Išplatino pranešimą: Mindaugas tikrai nebus iš karto siunčiamas į frontą

Penktadienį M. Jonušas dar ir išplatino pranešimą spaudai, kuriame tvirtina, kad išplatinta informacija viešumoje yra „ne visai teisinga“.

„Mindaugas Jonušas į minėtą Ukrainos frontą vyks, bet jo misija bus padėti paramedikams tik evakuoti sužeistus karius ar kitaip suteikti reikalinga pagalbą, o ne užsiimti gydymu ar operacijomis, kaip teigiama. Pasikartosime, kad minėtas teiginys yra melas ir šmeižtas.

Galiausiai Mindaugui atvykus į paskirtą vietą, Mindaugas privalės praeiti kursus ir tikrai nebus iš karto siunčiamas į frontą, be žinių ir praktikos.

Karo fronte žuvusi paramedikė Čekė kuri iki paskutinės akimirkos gelbėjo karius, pirmiausia pagal savo veiklą iki karo buvo, žurnalistė. O visą reikalinga patirtį, įgijo fronte“, – rašoma pranešime.

Taip pat tvirtinama, kad M. Jonušo tikslas prieš važiuojant į frontą yra nuvežti reikalingą humanitarinę pagalbą vaikams Odesoje.

„Natūralu, kad kelionei yra reikalingi resursai. Ne viena įstaiga arba asmuo kuris renka ir vežą paramą, ieško ir resursų, kad tai būtų padaryta“, – tvirtinama pranešime.

Malinauskas: „Minedas darosi eilinį šou“

S. Malinauskas ketvirtadienį pakomentavo šią situaciją ir įspėjo gyventojus.

Skirmantas Malinauskas (nuotr. stop kadras)

„Keletas žmonių ne tik iš Lietuvos mane jau informavo apie situaciją, kuri verta platesnio dėmesio. Turbūt, neturiu dar kartą pasakoti, kad yra toks Mindaugas Jonušas Minedas.

Tai ant scenos lipo, tai Jungle Kings kovojo, o dabar pasiskelbė, kad vyksta į Ukrainos frontą dirbti paramediku.

Ne tik pasiskelbė, prasidėjo pinigų rinkimo kampaniją. Tiek Lietuvoje, tiek pačioje Ukrainoje. Mindaugas rašo ukrainiečiams ir lietuviams, kad šie savo pinigais padėtų jam susiruošti į karą.

Kodėl apie tai rašau. Tai ne pirmas kartas, kai šis žmogus kažką paskelbia, bet viskas baigiasi neįvykdytais pažadais ir didesne žala nei nauda iš tokių iniciatyvų.

Akivaizdu, kad jis neturi jokios kvalifikacijos ir patirties dirbti paramediku ne tik karo apimtoje Ukrainoje, bet ir Lietuvoje.

Priminsiu, kad 2017 m. šis asmuo jau kūrė „psichinės pagalbos nevyriausybinę orgnaziciją“, kuri važinėjo po Lietuvos mokyklas ir bendravo su moksleiviais. Tuo metu viskas baigėsi viešais nepilnamečių merginių pareiškimais dėl patirto seksualinio priekabiavimo.

Vėlgi, jis neturėjo jokios kvalifikacijos teikti tokias paslaugas, kaip jos neturi ir dabar.

Kodėl rašau? Toks pinigų rinkimas neatrodo sąžiningas (ypač naudojant tokius žodžius kaip „mobilizacija“), o asmuo jau pasižymėjo neadekvačiu savo elgesiu. Ukrainiečiams nėra lengva suprasti, kas jis toks. Priešingai, dalis jų suklaidinti, kad tai gerai žinomas Lietuvoje šou verslo atstovas, visuomenininkas, kuris viską metė, kad dabar padėtų kariaujančiai šaliai.

Jei tai būtų tylus žmogaus apsisprendimas, matyt, nebūtų, ką komentuoti, bet dabar siūlau nepasimauti ant šito kabliuko. Nepervedinėkite pinigų, jei jis kreipiasi asmeniškai, nebijokite, kad būsite apkaltinti nenoru padėti Ukrainai. Yra nemažai Lietuvos karių, medikų, savanorių, kurie kur kas efektyviau panaudos ir jau naudoja jūsų paramą.

Minedas darosi eilinį šou, renka pinigus ir net jei nuvyktų į Ukrainą, ten būtų tik balastas be jokios realios naudos.

Maksimum, ką jis galėtų padaryti, tai pasavanoriauti kažkur gydymo ar globos įstaigoje toli už karo veiksmų linijos, bet tam daug pinigų nereikia. Beje, tą galima padaryti ir Lietuvoje padedant ukrainos pabėgeliams ar net gydomiems kariams.

Neabejoju, kad tai išnaudos ir Rusijos propaganda, ir vietiniai kremliaus troliai. Tai jau aptarinėjama propagandinėse grupėse rodant, kad karas Ukrainoje yra tik tokių veikėjų pasipelnymo šaltinis. Sutikite, tikrai atrodo nelogiška prašyti kariaujančios šalies žmonių kažką pervedinėti į šalį, kurioje taika“, – rašė jis.

Minedas išvyksta į karo frontą

Mindaugas Jonušas-Minedas išvyksta į karo frontą Ukrainoje ir prisijungs prie Ukrainos kariuomenės kaip savanoris paramedikas.

„Nebėra Čekos – dabar tai būsiu aš“, – Lietuvos žurnalistas ir savanoris Mindaugas Jonušas prisijungs prie Ukrainos kariuomenės kaip savanoris paramedikas po to, kai rusai nužudė Ukrainos kovos medikę Iryną Tsybukh, šaukinys „Čeka“, Charkivo fronte“, – rašo „Euromaidan Press“.

Mindaugas ukrainiečių kalbą išmoko per 2 metus ir parašė tai savo „Instagram“:

„Frontline tarnystė yra daugiau apie gyvenimą ir viltį nei mirtį ir skausmą… Kodėl klausi? Nes su savo paslauga fronte gelbsti begalės žmonių gyvybes, o kas gali būti gražiau, nei kasdien dovanoti gyvybę žmonėms?“ – rašė Mindaugas.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt