Ministras: Švedija nedraus tuoktis pusbroliams ir pusseserėms

Žmonės

Švedijos vyriausybė neketina kriminalizuoti kuzeninių santuokų. Tai penktadienį interviu Švedijos radijui pareiškė teisingumo ir vidaus reikalų ministras Morganas Johanssonas.

„Iš esmės tai reikštų draudimą suaugusiems žmonėms tuoktis su savo išrinktaisiais ar išrinktosiomis. Jeigu kažkas yra verčiamas kažką daryti, tai jau kriminalizuota. Todėl čia ir sustokime“, – paaiškino jis.

Prieš tokį požiūrį stoja Švedijos demokratų ir Liberalų partijos, manančios, jog pusbrolių ir pusseserių santuokos turi būti uždraustos, kadangi jos yra garbės kultūros ir klanų kultūros dalis.

Anot M. Johanssono, vyriausybė jau daug nuveikė, kovodama su garbės kultūros ir klanų kultūros apraiškomis.

„Mes neleidžiame, kad moterys būtų ištekinamos prievarta, mūsų šalyje galioja griežti įstatymai dėl santuokų su vaikais, mes sugriežtinome bausmes už visus garbės nusikaltimus. Štai kaip mes sprendžiame šią problemą“, – pareiškė ministras.

Švedijoje draudžiamos santuokos tarp tėvų ir vaikų, tarp brolių ir seserų. Įbroliai ir įseserės gali gauti leidimą tuoktis. Santuokoms tarp pusbrolių ir pusseserių Švedijoje netaikomi jokie draudimai.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt