Mokslininkai paaiškino, kodėl katės dažnai minko savo letenėlėmis šeimininkus ir ką tai reiškia

Įdomybės

Katės yra nuostabios būtybės. Tikrai visi, net šiek tiek besidomintys katėmis, pastebėjo, kad šie gyvūnai mėgsta kartkartėmis minkyti savo šeimininkus priekinėmis letenėlėmis, tarsi minkytų nematomą tešlą.

Tačiau vargu ar kas žino, kodėl katės taip elgiasi. Mes nusprendėme išsiaiškinti, kas priverčia jas daryti tokį judesį, ir radome įdomios informacijos, kuria norėjome pasidalinti su jumis. Kaip paaiškėjo, yra keletas skirtingų versijų, paaiškinančių šį reiškinį.

Dėl abiejų versijų mokslininkai vieni su kitais sutinka. Jei katė minko jus priekinėmis letenėlėmis, vadinasi, ji jus myli! Pirmojoje versijoje teigiama, kad tai yra įgimtas instinktas. Kai katė maitina kačiukus pienu, jaunikliai priekinėmis letenomis masažuoja motinos krūtinę, taip stimuliuodami geresnį pieno tekėjimą.

Ir net kai katės užauga, jos nesąmoningai minko letenėlėmis, tarsi pasinerdamos į laimingą, nerūpestingą vaikystę.

Pagal antrąją versiją, katėms po nagais yra liaukos, kurios gamina specialų feromonų tipą. Tokiu būdu katės parodo meilę ir meilumą tam, kurį minko letenėlėmis. Taigi, jei jūsų augintinis, darydamas tokį masažą, šiek tiek suleidžia nagus, turėtumėte žinoti, kad jis tai daro ne iš piktumo. Priešingai, tokiu būdu jis išreiškia savo švelnius jausmus jums!

katės

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis
Reklama
error: Alert: Content is protected !!