Moterų insulto požymiai. Ką daryti greitai

Moterų insulto požymiai. Ką daryti greitai Žmonės

Insultas yra labai pavojingas ir turi rimtų pasekmių. Dauguma insultą patyrusių žmonių lieka neįgalūs, todėl labai svarbu ankstyvose stadijose atpažinti insultą pagal jo požymius ir laiku suteikti pirmąją pagalbą.

Teisingai atliktos priemonės gali ne tik išgelbėti žmogaus gyvybę, bet ir sumažinti insulto pasekmes iki minimumo. Insulto požymiai Insultas yra smegenų kraujotakos pažeidimas, dėl kurio miršta nervinės ląstelės. Insultą gali sukelti smegenų spazmas, užsikimšimas ar kraujagyslių plyšimas. Anksčiau ši problema paveikė vyresnius nei šešiasdešimt metų žmones. Dabar insultas pasireiškia ankstesniame amžiuje.

Yra septyni pagrindiniai artėjančio insulto požymiai:
1 Padidėjęs kraujospūdis. Jei moteris niekada nesirgo hipertenzija, tai yra vienas pagrindinių budrumo požymių.
2 Nepakankamas kaklo judrumas. Norėdami patikrinti kaklo lankstumą, turite paliesti smakrą prie krūtinės, jei kaklas nesilenkia, o galvos skausmas yra stipresnis nei įprasta, tuomet turite skubiai paskambinti gydytojui.
3 Dešiniosios ar kairiosios galūnės nutirpusios. Tai gali paveikti rankas ir kojas. Prarandamas jautrumas, sumažėja kūno temperatūra, jaučiamas dilgčiojimas galūnėse – visa tai yra tikri kraujotakos sutrikimų požymiai .
4 Nepakeliamas galvos skausmas… Skausmas galvos gale, smilkiniuose ar priekinėje skiltyje, dažnai be jokios priežasties, gali reikšti insultą.

5 Klausos ir regėjimo problemos. Jei staiga girdimumas smarkiai pablogėjo, o viskas prieš akis neryški ir negalite sutelkti žvilgsnio į konkretų daiktą, turite kreiptis į gydytoją.
6 Kalba sutrikusi. Moteris gali net nepastebėti, kad jos kalba tampa nenuosekli. Esant tokiai situacijai, galite patikrinti save naudodamiesi savo telefonu. Jei bandysite įvesti bet kokį tekstą, tada, jei patyrėte insultą, jis bus beprasmis.
7 Sutrikusi koordinacija. Stulbinanti eisena ir sunkumai tvarkant mažus daiktus yra rimta budrumo priežastis.
Jei prasidėjusio insulto požymiai nėra pakankamai ryškūs ir jūs abejojate dėl jo buvimo, galima atlikti gana lengvą testą.
1 Šypsena padės išsklaidyti abejones,kadangi su smūgiu pusė veido lieka nejudanti.
2 Raumenys tampa tokie atsipalaidavę, kad prasidėjus insultui, jūs paprasčiausiai negalite jų pakelti.
3 Jei iškišite liežuvį, jis bus įdubęs arba asimetriškas. Jei yra visi minėti ženklai, greičiausiai tai yra insultas! Nėra laiko gaišti, gaukite pagalbos! Pasirūpink savo sveikata. Pasidalinkite šiuo įdomiu straipsniu su draugais, praneškite ir jiems!

Reklama