Muselių namuose neliks nė kvapo: štai, kas jums padės

Įdomybės

Namuose skraidančios vaisinės muselės – ne patys laukiamiausi svečiai namuose. Be to, jos dauginasi tiesiog žaibiškai, nes viena muselė gali padėti šimtus kiaušinėlių. Tačiau „TikTok“ pasidalinta gudrybė, kaip jas išnaikinti, tiesiog sprogdina internetą.

Tad jei pabodo kovoti su vaisinėmis muselėmis, pabandykite pasigaminti jų gaudyklę namuose. Viskas, ko jums reikia, yra ąsotis arba stiklinė, maistinė plėvelė ir banano žievelė, rašo irishmirror.ie.

Muselių neliks nė kvapo

Tiesiog įdėkite banano žievę į ąsotį ar stiklinę ir sandariai uždenkite maistine plėvele. Kai tai padarysite, šakute pradurkite plėvelėje keletą skylučių ir padėkite šią pasigamintą gaudyklę ten, kur skraido daugiausia vaisinių muselių.

Vos per 24 valandas gaudyklė turėtų pritraukti ir padėti sugauti didžiąją dalį muselių, jei ne jas visas. Tada galite atidengę indą pripilti į jį vandens, kad muselės tikrai nebeišskristų, ir išpilti į klozetą, tik neįmeskite ten banano žievės, ją galite kompostuoti ar kitaip utilizuoti.

Jei nemėgstate bananų ir neturite jų žievelių, galite pasigaminti ir kitokią vaisinių muselių gaudyklę. Jums reikės obuolių acto, skysto indų ploviklio, didesnio indo ir maistinės plėvelės.

Į dubenį ar stiklainį įpilkite obuolių acto, įlašinkite keletą lašų indų ploviklio, sandariai uždenkite indą maistine plėvele ir padarykite kelias nedideles skylutes. Vietoj acto galite naudoti ir, pavyzdžiui, raudonąjį vyną, kurio kvapas privilioja museles.

@danakayalsepiclife We had dozens of fruit flies from hidden rotting onions! Within 12 hours they had all vanished into this cup. #ganechanger #fruitflies #kitchenhacks101 # ♬ original sound – Dana Kayal 🍁

Galite pasigaminti ir natūralų repelentą – į purkštuvą sumaišyti vandenį su citrinžolės, levandos ar eukalipto eteriniu aliejumi ir purkšti juo vietas, kur veisiasi vaisinės muselės.

Dar vienas būdas atsikratyti vaisinių muselių yra naudoti stiprų kvapą turinčias džiovintas žoleles. Vietose, kur atsiranda daugiausiai vaisinių muselių, padėkite bazilikų, mėtų ar lauro lapų. Jų skleidžiamas kvapas vaisines museles atbaidys ir jos nebesiveis jūsų namuose.

Atminkite, kad vaisines museles traukia pernokusių, pūvančių vaisių ir daržovių, kitų maisto produktų kvapas, taip pat ir fermentuotų gėrimų, pavyzdžiui, alaus ar vyno kvapas.

Jas traukia ir iš šiukšlių dėžės sklindantys pūvančių atliekų kvapai. Dėl to reikėtų užtikrinti, kad namuose nebūtų pūvančių maisto produktų, reguliariai išnešti šiukšles.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt