Naglio Šulijos prognozė Velykoms: „Tikrai ne kasmet šitokie orai pasitaiko“

Naujienos

Lietuvoje šiandien buvo smagūs, šviesūs orai, tik pietinių krypčių vėjas buvo stiprokas. Artimiausią naktį debesuotumas bus labai menkas, dažnai ir visai jokio, todėl tikrai nelis, sako sinoptikas Naglis Šulija.

Anot jo, rytojaus rytas bus saulėtas, bet apie pietus pradės niaukstytis pietvakariuose. Vakarop ten pradės lyti.

Pietryčių vėjas Lietuvos link plukdo orą nuo Juodosios jūros. Jis yra šiltas. Dėl to žemiausia temperatūra naktį bus nuo 3 laipsnių šilumos rytuose iki 6 laipsnių vakaruose, prie jūros. Rytoj nepaisant stiproko pietryčių vėjo oras vis tiek sušils iki 14 – 16 laipsnių šilumos.

„Kitaip tariant, artimiausią parą numatomi puikūs, menkai debesuoti arba visai giedri orai, lietus šalies pietvakariuose pasirodys tiktai rytoj vakarop, tačiau bus vėjuota“, – sako N. Šulija.

Žemiausia temperatūra naktį bus nuo 3 iki 6, dieną sušils iki 14 – 16 laipsnių šilumos.

Penktadienio naktį lietaus debesys nukeliaus per visą šalį ir kurį laiką palis visur. Dieną negausiai palis tik vietomis. Žemiausia temperatūra naktį bus apie 5 – 7, aukščiausia dieną 12 – 14 laipsnių šilumos.

Velykų orai

Šeštadienio naktį daug kur palis negausus lietus, dieną jo jau nebus. Žemiausia temperatūra naktį 6 – 8, aukščiausia dieną 15 – 17 laipsnių šilumos.

Sekmadienį ir pirmadienį oro temperatūra kils iki 20 laipsnių ir daugiau, bet po to kurį laiką bus gerokai vėsiau.

„Ką gi, panašu, kad Velykų margučius galėsime ridenti lauke – tikrai ne kasmet tokie orai pasitaiko“, – teigia sinoptikas.

Orai Europoje

Anot N. Šulijos, rytoj orus Europoje karaliaus žemas slėgis ir viena aukšto slėgio sritis, siunčianti Kaukazo linkėjimus Maskvai.

„Debesų apklotas virš Europos bus ganėtinai margas; daugiau saulės šį kartą bus rytuose ir kai kur pietuose“, – sako sinoptikas.

Šilčiausi orai nusidrieks nuo Egėjo jūros iki Baltijos, šilta visoje Rytų Europoje, kitur žemyne orai bus gaivesni.

Romoje rytoj debesuota su pragiedruliais ir 19 šilumos, Barselonoje debesuota, nelis ir šils iki 20. Paryžiuje apsiniaukę, palis iš šils iki 12, Londone debesuota, lietinga ir taip pat 12 laipsnių šilumos. Berlyne saulė pro debesis ir 14, Varšuvoje debesuota ir 17 laipsnių šilumos.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt