Namo remontą pradėję šeimininkai po medinėmis virtuvės grindimis rado įspūdingą aukso lobį

Naujienos

Šiaurės Anglijoje remonto darbus pradėję seno namo šeimininkai aptiko įspūdingą aukso lobį. Į nedidelį molinį glazūruotą puodelį po medinėmis virtuvės grindimis buvo sudėta daugiau 260 auksinių monetų.

Anot aukciono namų „Spink & Son“, monetos yra yra vienas didžiausių XVII- XVIII amžiaus Anglijos laikų aukso lobių ir, tikėtina, vertos apie 250 tūkst. svarų sterlingų (apie 300 tūks. eurų).

Elerbyje, Šiaurės Jorkšyre, prieš kelis metus kapitalinio remonto darbus XVIII amžiuje statytame name pradėję šeimininkai išardė virtuvės grindis ir po jomis pastebėjo tarp seno betono ir sutręšusios medienos sluoksnių įspraustą puodelį su monetomis.

Aukciono namų „Spink & Son“ vedėjas Gregory Edmund teigė, kad šis lobis nepanašus į jokį radinį britų archeologijoje ar į jokį kitą monetų aukcioną per visą istoriją.

„Tai labai netikėtas radinys ir dar tokioje neįprastoje vietoje“, – pranešime spaudai sakė G. Edmund.
Remiantis istoriniais šaltiniais, monetos priklausė Josephui ir Sarah Fernley-Maistersams susituokusiems 1694-aisiais.

Ant monetų yra iškaldinos 1610-1727 m. datos.

Fernley-Maistersai buvo įtakinga pirklių šeima nuo XVI iki XVIII a. Jie prekiavo geležies rūda, mediena ir anglimis iš Baltijos šalių, o XVII a. pradžioje kelios jų giminės kartos užėmė įstatymų leidėjų postus.

Vėliau, po sutuoktinių mirties, giminė iširo,ir, spėjama, monetos taip ir liko užmaršty, kol, praėjus daugiau nei 300 metų, tapo įspūdingu lobiu. Lobį radusi pora panoro likti neatskleista.

Šaltiniai:

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis
Reklama
error: Alert: Content is protected !!