Namuose neliks nė vienos pelės: štai, kas jums padės

Įdomybės

Rudenį graužikai pradeda brautis į mūsų namus, tačiau yra keletas humaniškų būdų, kaip nuo jų apsisaugoti. Ekspertai pasakė, kas padės, kad namuose neliktų nė vienos pelės.

Visiems namų savininkams svarbu apsaugoti namus nuo kenkėjų, ypač kai kalbama apie graužikus. Pamatęs grindimis bėgiojančią pelę tikrai krūpteli kiekvienas.

Jei jūsų namuose pradėjo veistis pelės, laimei, yra keletas humaniškų būdų, kaip jų atsikratyti. Rudens mėnesiais pelės pradeda lankytis namuose ieškodamos šilumos. Paprastai jos pasirenka netvarkingus namus, kuriuose yra daug slėptuvių ir trupinių.

Tai reiškia, kad prieš žiemą kaip niekada svarbu pasiruošti ir sutvarkyti namus, kad apsaugotumėte juos nuo kenkėjų.

Pelės ne tik palieka specifinį šlapimo ir išmatų kvapą, bet jos taip pat gali pernešti įvairias bjaurias ligas, įskaitant Veilo ligą, listeriją ir hantavirusą.

Štai, kas padės atbaidyti peles

Taigi, kad pelės neapsigyventų jūsų namuose ir negraužtų elektros laidų bei baldų, verta žinoti, kaip pašalinti šiuos mažus kenkėjus jiems nepakenkiant ir kaip juos visam laikui sulaikyti.

Pelės turi labai jautrią uoslę, todėl tokie kvapai, kaip pipirmėtės ar cinamonas, veiksmingai padeda jas atbaidyti, rašo mirror.co.uk.

Pipirmėčių difuzorius arba naminis pipirmėčių aliejaus ir vandens purškalas skleis pelėms per stiprų kvapą ir jos pradės ieškoti kitos gyvenamosios vietos.

Eteriniai aliejai (nuotr. Shutterstock.com)

Panašiai ir su cinamonu – jo kvapas pelėms per stiprus ir jas erzina. Rekomenduojama cinamono aliejuje pamirkyti vatos kamuoliukus ir palikti juos namuose bei keisti kas kelias dienas.

Dėl savo aštraus kvapo taip pat puikiai tiks baltojo acto arba obuolių acto purškalas ar juo sumirkyti vatos kamuoliukai, nors kvapas ir nėra toks malonus kaip eterinių aliejų.

Galite naudoti ir kitas prevencinės priemones, tokias kaip skalbinių minkštiklis. Juo įtrinkite tas vietas, per kur pelės gali patekti į namus, pavyzdžiui, durų angas, palanges ir spintų vidų – stiprus kvapas jas atbaidys.

Taip pat svarbu įsitikinti, kad jūsų namai yra apsaugoti nuo graužikų. Patikrinkite, ar nėra plyšių grindyse arba skylių sienose, pro kurias galėtų prasmukti maža pelė.

Būtinai nuvalykite maisto trupinius ir cukrų, nes jas traukia  bet koks paliktas maistas. Maisto produktus laikykite sandariose spintelėse ar induose, kad prie jų neprieitų graužikai.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!