Marmuriniai margučiai – Natūraliai nudažyti

Receptai

Tai visiškai natūralus kiaušinių dažymo būdas, kuriam tereikės kelių paprastų ingredientų. Kiekvienas margutis bus išskirtinis, nes kiekvienas vis kitoks. Antro tokio pat rasti nepavyks, bet visi pavyksta labai gražūs, marmuriniai – tikra Velykų stalo puošmena.

INGREDIENTAI:
PORCIJŲ SKAIČIUS:

55 vienetai kiaušinių (naudojau baltus, bet tinka ir rudi, žr. patarimus)

40 gramų kinrožių arbatos

10 gramų svogūnų lukštų (naudojau tiek geltonus lukštus, tiek rausvus)

1 šaukštelis druskos

0.5 vieneto balto popieriaus lapo (naudojau pusę A4 formato)

PARUOŠIMO BŪDAS:
PARUOŠIMO LAIKAS: DAUGIAU NEI 1 VAL.

1. Svogūnų lukštus ir popieriaus lapą smulkiai sukarpyti. Kuo smulkiau sukarpysite, to gražesni raštai pavyks. Dydis turėtų būti maždaug 0.5 cm x 0.5 cm. Viską suberti į dubenėlį.

2. Kiaušinius sušlapinti vandeniu ir apvolioti svogūnų ir popieriaus mišinyje.

3. Atkirpti gabalėlį marlės, dėti šiek tiek svogūnų ir popieriaus mišinio, tuomet kiaušinį, apdėlioti alink svogūnų mišinio ir apsukti marle, sutvirtinti siūlu.

4. Į puodą pilti vandens tiek, kad apsemtų kiaušinius, įberti druskos, sudėti kinrožių arbatą ir išmaišyti. Sudėti kiaušinius ir virti apie 10 minučių. Tuomet nukelti nuo kaitros, palikti kiaušinius mirkti vandenyje iki kol visiškai atvės.

5. Kai kiaušiniai atvės, atsargiai prakirpti marlę ir išvynioti margutį.Patarimai:

• Kiaušinių pasirinkimas. Su balto lukšto kiaušiniais, margučiai pavyks intensyvių spalvų, ryškesni, tačiau jei turite rudo lukšto kiaušinius, puikiai tiks naudoti ir juos. Margučiai pavyks gražūs, tik kiek tamsesni.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis
Reklama
error: Alert: Content is protected !!