Nauja vaikų liga plinta žaibišku greičiu! Visi tėvai turi žinoti simptomus!

Nauja vaikų liga plinta žaibišku greičiu! Visi tėvai turi žinoti simptomus! Žmonės

Ši infekcija pažeidžia burną, rankas ir kojas. Tai sukelia virusų grupė, ir viskas prasideda nuo stiprios temperatūros.

Šiandien mes jums pasakysime apie enterovirusinį vezikulinį stomatitą!

Enterovirusinis vezikulinis stomatitas (plaštakų, pėdų ir burnos sindromas) yra ūmi infekcinė liga, kurią sukelia RNR turintys virusai iš Picornaviridae šeimos.

Tai yra vienas iš enterovirusinės infekcijos variantų, būtent Bostono egzantema. Besivystantis simptomų kompleksas yra klinikinis egzantemos vaizdas – bėrimo elementų atsiradimas ant viršutinių ir apatinių galūnių bei enantema – burnos gleivinės pažeidimai.

Liga kliniškai pasireiškia vidutinio sunkumo karščiavimu, po kurio būdingi plokšti blyškūs bėrimai ir nelygumai, kurie virsta pūslelėmis, esančiomis rankų, kojų, burnos odoje, taip pat kartais aptinkamomis ant sėdmenų ir lytinių organų.

Paprastai infekcija pasireiškia karštuoju metų laiku drėgnu klimatu. Dažniausiai kūdikiai ir vaikai užsikrečia enterovirusiniu vezikuliniu stomatitu, tačiau kartais liga pasireiškia ir tarp suaugusiųjų.

Infekcijos simptomai:

-Apetito praradimas

-Džiovink gerklę

– silpnumas

-Mano žaizdos

– Raudonas bėrimas ant delnų, kojų, sėdmenų ir lytinių organų.

Paprastai liga prasideda nuo 3 iki 7, o po to simptomai praeina savaime. Tačiau visi pediatrai griežtai rekomenduoja nevartoti vaistų. Kreipkitės į gydytoją patarimo.

Tik gydytojas gali paskirti teisingą ir tinkamą gydymą.

Reklama