Naujausia sinoptikės žinia: į Lietuvą atkeliauja šiaurietis anticiklonas – orai vėl keisis

Naujienos

Vasariškai karšti ir sausi orai mūsų šalyje laikysis neilgai. Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė praneša, kad iš vakarų ir šiaurės atslenkantys ciklonai gali pliūptelėti lietumi (kai kur ir su perkūnija), o kitą savaitę, įsitvirtinus anticiklonui iš šiaurės, bus sausa, bet truputį vėsiau.

Anot sinoptikė, anticiklonas Uwe su ramiais, sausais ir šiltais orais vis dar laikosi virš Skandinavijos ir Rytų Europos. Tačiau ir iš vakarų, ir iš šiaurės jis stumiamas ciklonų Katinka ir Juli, todėl savaitgalį ir kitos savaitės pradžioje atslinkęs atmosferos frontas gali duoti lietaus ar net liūties su perkūnija.

Skėtis (Tomas Lukšys / BNS)

Kitą savaitę iš šiaurės, per Skandinaviją Baltijos link plėsis sausesnis anticiklonas, o pietvakariuose įsitvirtins drėgnesnis ciklonas.

„Lietuva atsidurs šių dviejų orų sistemų sandūroje. Gaivesnis rytinių krypčių vėjas pūs, nuo savaitės vidurio Lietuva gali būti padalinta į sausesnę ir vėsesnę – šiaurinę ir šiltą, su trumpu lietumi – pietinę, puses“, – praneša E. Latvėnaitė.

Savaitgalį virš Lietuvos įsitvirtins anticiklonas iš šiaurės. Turėtų būti sausa ir visur šiek tiek vėsiau.

Orų prognozė savaitei

Penktadienį, gegužės 17 d., be lietaus. Vėjas rytų, pietryčių dieną 5–10 m/s, stipresnis vakariniuose, pietvakariniuose rajonuose. Dieną 20–25 laipsniai šilumos.

Šeštadienio, gegužės 18-osios, naktį be lietaus, dieną turėtų trumpas lietus su perkūnija kai kur nulyti. Vėjas pietryčių naktį 3–6 m/s, dieną 5–10 m/s. Naktį 8–11, dieną 20–25 laipsniai šilumos.

Pavasaris (nuotr. Skirmantas Lisauskas / BNS)

Sekmadienio, gegužės 19-osios, naktį be ženklesnio lietaus, dieną vėl trumpai, su perkūnija palis. Vėjas pietų, pietryčių naktį 4–8 m/s, dieną 6–11 m/s. Naktį 8–13, vėsiausia šiaurės rytuose, rytuose, dieną 20–25 laipsniai.

Pirmadienio, gegužės 20 d., vėl trumpos liūtys su perkūnija nušniokš, daugiausia rytą ir dieną. Vėjas nepastovus 4–8 m/s. Naktį 11–13 laipsnių šilumos, dieną 18–23.

Antradienio, gegužės 21-osios, naktį be lietaus, dieną vėl trumpai, su perkūnija nulis. Vėjas šiaurės, šiaurės rytų 4–8 m/s. Naktį 7–12, dieną 19–24 laipsniai.

Lietus (nuotr. Fotodiena/Arnas Strumila)

Trečiadienio, gegužės 22-osios, naktį be lietaus, dieną vėl trumpai, su perkūnija nulis. Vėjas nepastovus 4–8m/s. Naktį 9–13, šiauriniuose rajonuose 5–8, dieną 18–23 laipsniai šilumos.

Ketvirtadienį, gegužės 23 d., be lietaus. Vėjas rytų, pietryčių 6–11 m/s. Naktį 6–11, dieną 20–22 laipsniai.

Penktadienį, gegužės 24 d., be lietaus. Vėjas rytinių krypčių 7–12 m/s. Naktį 5–10 laipsnių, vėsiausia šiauriniuose rajonuose, dieną 17–22 laipsniai šilumos.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt