Negausūs protestuotojų šūksniai šventės nesugadino: plojimais sutiktas V. Landsbergis kreipėsi į minią Pasirodė ir D. Grybauskaitė

Žinios

Didžiulė žmonių minia trečiadienį popiet susirinko prie Signatarų namų sostinės Pilies gatvėje, kur tradiciškai iš balkono sveikinimo žodį tarė Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis.

14 val. Signatarų namų balkone profesorius su kadencija baigusia prezidente Dalia Grybauskaite buvo pasitiktas garsiomis ovacijomis. Žmonės plojo ir skandavo „Valio“, „Ačiū! Ačiū!“.

Tiesa, V.Landsbergio kalbos metu karts nuo karto pasigirsdavo ir protestuotojų šūksniai. Jie skandavo „Gėda! Gėda!“, „Seimą lauk!“. Tačiau kaskart pasigirdus šūksniams, susirinkusi minia juos užgoždavo dar garsesniais plojimais.

PROTESTUOTOJŲ ŠVILPIMĄ NUDELBĖ OVACIJOS V. LANDSBERGIUI IR D. GRYBAUSKAITEI: SKANDAVO PADĖKOS ŽODŽIUS

„Gerai, kad susirinkome, tikiuosi, kad visada čia rinksis Lietuvą mylintys žmonės. Telkitės ir vienykitės gerosios valios žmonės“, – savo kalbą pradėjo V.Landsbergis.

Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas savo šventinėje kalboje pasisakė ir apie Rusijos keliamą grėsmę Ukrainai. Kadenciją baigusi prezidentė D.Grybauskaitė pasidžiaugė, kad susirinkusių žmonių minioje plevėsuoja ir Ukrainos bei Baltarusijos vėliavos.

„Mažiausiai, ko mums reikia, tai tarpusavio varžybų ir vidaus peštynių, bet nejau atsisakysime to malonumo patriukšmauti kaimyno gryčiai jau degant“, – susirinkusiesiems teigė V.Landsbergis.

„Verčiau dainuokime, broliai, kurių širdys laisvos. Dainuokime – Lietuva, brangi, dainuokim – tu tokia graži, ir pasidžiaukime, kad mūsų Lietuvoje tiek daug“, – pridūrė jis.

Profesorius kalbos pabaigoje kreipėsi ir į protestuotojus.

„Mėginkime visi rasti savyje Jo šviesą, žmogiškumo ir gerumo šviesą. Išgirskime pamirštą mokymą, brolystės pašaukimą ir tiesą, kuri padarys mus laisvus. Mat neapykantos šėtonas, kuris net per šventę atėjo baubimu skelbti džiunglių laisvę, yra nakties klastūnas. Jį atpažinsi, žmogau, tik širdimi.

Turėk širdį ir žvelk į širdį, atjausk suklydusį brolį“, – sakė V.Landsbergis, o jo žodžius susirinkusi minia pasitiko itin garsiais plojimais.

Ribojo patekimą

Dėl milžiniško žmonių srauto policijos pareigūnai ribojo patekimą į Pilies gatvę. Nuo 13.40 val. susirinkusieji į Pilies gatvę neįleidžiami nuo Bernardinų gatvės, o nuo 13.50 val. uždaromas patekimas nuo Rotušės pusės.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) dar antradienį įspėjo, kad Valstybės atkūrimo dieną tikėtinos provokacijos, o protestais gali bandyti pasinaudoti neįtakingos, bet agresyviai nusiteikusios grupės, kurstančios neramumus visuomenėje.

Daugiausia policijos pareigūnų patruliavo būtent Pilies gatvėje ir jos prieigose. Nuogąstauta dėl galimų neramumų V.Landsbergio kalbos metu.

Dėl šios priežasties prie kiekvieno įėjimo į Pilies gatvę budi gausios policijos pareigūnų grupės. Jie pasilieka teisę prie balkono, iš kurio kalbą sakys V.Landsbergis, neįleisti įtartinų asmenų.

Nepaisant to, kad Lietuvos šeimų sąjūdis negavo leidimo rengti protesto akcijos, dalis valdžia nepatenkintų piliečių automobiliais ir autobusais atvyko į Vilnių išreikšti savo pozicijas.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!