Nesudėtingi pratimai, skirti atpalaiduoti kaklo raumenis

Nesudėtingi pratimai, skirti atpalaiduoti kaklo raumenis Sveikata

Kakle pirmiausia atsispindi senėjimo požymiai. Kaklo oda praranda elastingumą anksčiau nei kitose kūno vietose. Šiuolaikinės kosmetikos technologijos sparčiai tobulėja ir siūlo įvairius kaklo odos patempimo būdus. Tačiau moterys stengiasi rūpintis savo grožiu be jokių operacijų. Sportuojant padidėja deguonies kiekis kraujyje, o tai teigiamai veikia odą ir padidina kolageno gamybą. Tai taip pat sumažina raumenų įtampą, koreguoja veido formą ir keičia kaklo ilgį.

Čia pateikti pratimai ypač pagelbės tiems, kurie daug dirba sėdėdami. Reguliari mankšta yra puikus būdas atpalaiduoti kaklo raumenis.

1

Uždėkite rodomąjį pirštą ant smakro. Atmeskite galvą atgal, nejudindami piršto. Po pusės minutės grąžinkite galvą į pradinę padėtį. Atlikite pratimą dar 3 kartus. Nepamirškite pratimo metu tinkamai kvėpuoti.

2

Sėdami įtraukite kaklą į pečius ir išbūkite šioje padėtyje maždaug pusę minutės. Grįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite 3 kartus.

3

Atsistokite, pakelkite rankas, sulenkite per alkūnes ir padėkite vieną ant kitos, laikydami jas kaip laisvą rėmą, neuždėdami ant galvos. Pakelkite rankas ir pečius ir nuleiskite smakrą į raktikaulį. Šioje padėtyje pastovėkite pusę minutės. Vieną ranką uždėkite ant raktikaulio, kitą – ant kaklo ir ištieskite iš apačios į viršų. Pakaitomis uždėkite rankas ir ištieskite jas tuo pačiu būdu. Sportuokite kasdien, kad pasiektumėte pastebimų rezultatų.

4

Nuleiskite galvą žemyn ir pabandykite pritraukti smakrą prie raktikaulio. Šioje padėtyje pastovėkite pusę minutės. Ištempkite šoninius raumenis kaklo viršuje. Uždėkite vieną ranką ant kaklo pagrindo ir stipriai traukite raumenis į viršų.

5

Sėdėdami, laikykite nugarą ir galvą vertikaliai, rankas ant kaklo. Pakreipkite galvą, kad žiūrėtumėte į lubas. Tvirtai prispauskite ranką prie kaklo, tarsi priešindamiesi užsispyrusiai galvai. Laikykite šią padėtį pusę minutės. Kartokite 3 kartus.

6

Sėdėdami, laikykite nugarą ir galvą vertikaliai, rankas ant kaktos. Palenkite galvą taip, tarsi prikištumėte smakrą prie kaklo ir šiuo metu prispauskite rankas ant galvos. Pajauskite spaudimą. Šioje pozicijoje išbūkite pusę minutės. Padėkite vieną ranką ant kairės kaklo pusės, o kitą – ant užpakalinės kaklo dalies, kad atliktumėte tempimo pratimus. Kartokite pratimą 3 kartus.

7

Sėdėkite, nugara ir galva yra tiesios. Pasukite galvą į kairę ir pabandykite pasukti galvą į tą pačią liniją kaip ir pečiai. Laikykitės šios padėties pusę minutės. Kairę ranką uždėkite ant kairės kaklo pusės, o dešinę – ant viršutinės kaklo pusės. Pakartokite su dešine puse. Kiekvieną pratimą atlikite 3 kartus.

8

Šį pratimą galima atlikti su lengvu hanteliu rankoje arba be hantelių. Pasiruoškite sėdėti ar stovėti, nugara ir galva tiesiai. Patraukite pečius į viršų, kuo aukščiau. Šioje padėtyje išbūkite pusę minutės. Nuleiskite pečius. Kairę ranką uždėkite ant kairės kaklo pusės, o dešinę – ant viršutinės kaklo pusės. Pakartokite su dešine puse. Kiekvieną pratimą atlikite 3 kartus.

9

Atsisėskite, nugara ir galva tiesi, dešinė ranka ant galvos ar kairio skruosto. Palenkite galvą taip, lyg ketintumėte pasiekti dešinį petį, bet nejudėkite. Šioje pozicijoje išbūkite pusę minutės. Dabar uždėkite kairę ranką dešinėje kaklo pusėje, o dešinę – priekinėje kaklo pusėje ir ištempkite. Kiekvieną pratimą atlikite 3 kartus.

Sėkmės!

Reklama