„Netikėkite Rusijos propagandos”, – prašo Aleksejaus Navalno draugas Leonidas Volkovas.

Naujienos

Vienas artimiausių Rusijos opozicijos politiko Aleksejaus Navalno sąjungininkų perspėjo netikėti valstybės propaganda, pasirodžius pranešimams, kad disidentas mirė kolonijoje.

Jei žinia apie A. Navalno mirtį yra teisinga, vadinasi, „Navalnas ne šiaip mirė“, o Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „nužudė Navalną“, teigė Leonidas Volkovas.

„Jie melavo, meluoja ir meluos“, – penktadienį „Telegram“ kanale pareiškė V. Volkovas, pridūręs, kad nėra jokio pagrindo tikėti valstybine propaganda.

A.Navalno komanda dar negavusi tiesioginio patvirtinimo apie jo mirtį ir yra susipažinusi tik su bendru regioninės teisminės institucijos pranešimu.

A. Navalno advokatas pranešė, kad šiuo metu vykstantis į koloniją IK-3, esančią netoli Charpo miesto į šiaurę nuo poliarinio rato.

Rusų rašytojas B. Akuninas: A. Navalnas tapo nemirtingas

Garsus rusų rašytojas Borisas Akuninas, kuris yra pasitraukęs iš Rusijos ir gyvena Europoje, penktadienį sakė, kad opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas tapo nemirtingas ir dabar yra dar didesnė grėsmė prezidentui Vladimirui Putinui.

A. Navalnas penktadienį mirė pataisos kolonijoje Arktyje, į kurią buvo išsiųstas tęsti 19 metų laisvės atėmimo bausmės, anksčiau penktadienį pranešė Rusijos federalinė įkalinimo įstaigų tarnyba.

„Diktatorius daugiau nieko nebegali padaryti Navalnui, Navalnas miręs ir tapo nemirtingas“, – naujienų agentūrai AFP sakė B. Akuninas, kurio tikrasis vardas yra Grigorijus Čchartišvilis.

„Taip pat manau, kad nužudytas Aleksejus Navalnas diktatoriui kels didesnę grėsmę nei būdamas gyvas, – komentavo B. Akuninas. – Greičiausiai, norėdamas užgniaužti protesto balsus, jis (V. Putinas) šalyje pradės teroro kampaniją.“

Rusijos Nobelio taikos premijos laureatas Dmitrijus Muratovas A. Navalno mirtį pavadino žmogžudyste ir pridūrė, kad jis kelerius metus buvo kankinamas.

„Aleksejus Navalnas trejus metus buvo žiauriai kankinamas. Kaip man sakė Navalno gydytojas: kūnas negali ištverti tokių dalykų. Prie Aleksejui Navalnui skirtos bausmės buvo pridėtas nužudymas“, – laikraščiui „Novaja gazeta“ sakė jis.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!