Niekada neišmeskite sudygusių šių česnakų. Tai – neatleistina klaida!

Įdomybės

Česnakai, kaip ir svogūnai, pavasarį ima leisti žalius daigus. Daugelis žmonių išmeta sužydėjusią daržovę, manydami, kad ji prarado savo naudą ir skonį.

Tačiau taip jie daro didžiulę klaidą.

Sudygusiuose česnakuose yra tokių maistinių medžiagų, kuriomis nepasižymi netgi paprastas česnakas. Jos yra puikūs antioksidantai.

Kodėl verta valgyti sužydėjusį česnaką?

Sėklų daiginimo procese atsiranda naujų fermentų, turinčių stiprų poveikį, kuris gali atlaikyti daugelį ligų. Net ir skonio atžvilgiu žali stiebeliai yra aštresni ir turtingesni aromatu.

Naudinga valgyti tokį česnaką kartą per dieną, kai yra nusilpęs imunitetas ar sergama virusinėmis ligomis.

Daug tinktūrų yra gaminama iš česnako, kad išvalytų kraujagysles ir normalizuotų širdies darbą. Tačiau tokiais atvejais sudygusių česnakų nereikia mirkyti, plikyti ar garinti – tiesiog paimi ir valgai!

Sudygęs česnakas yra liaudie medicinos vaistas, rekomenduojamas naudoti insulto profilaktikai ir bandant išvengti kraujo krešulių.

Jie gali padėti apsinuodijus, sustabdyti viduriavimą.

Jie taip pat užkerta kelią piktybinių ląstelių dauginimuisi, valo kūną.

Antioksidantai sudaigintuose česnakuose gali sustabdyti ankstyvą ląstelių senėjimą ir raukšlių atsiradimą.

Kaip valgyti sudaigintą česnaką

Naminiai česnakai yra naudingesni nei nusipirkti parduotuvėje. Geriausia česnakus daiginti patiems, sudarant tam palankias sąlygas.

Prieš vartodami, supjaustykite česnaką per pusę ir įsitikinkite, kad daigai yra geros spalvos, nejuoduoja ir nepradėję pūti.

 

Dėkite tokį prieskonį prie mėgstamų patiekalų be terminio apdorojimo. Turėkite omenyje, kad daiginti česnakai yra aštresnio skonio nei įprastai, todėl jų reikėtų dėti mažiau!

Mitybos specialistai dažnai pataria valgyti sudygusius grūdus, žirnius, ridikus, krapus. Šiuose maisto produktuose yra daug augalinių baltymų, vitaminų ir antioksidantų.

Šaltinis: zinoti.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!