„Nieko nepristabdė, prekes išvežioja, visos linijos dirba kaip priklauso“ – darbuotojai teigia, kad „Vičiūnų grupė“ kol kas nenutraukia gamybos Rusijoje

Be kategorijos

Nemažai klausimų dėl savo veiklos Rusijoje sulaukusi „Vičiūnų grupė“ tik praėjus pusantros savaitės nuo karo Ukrainoje pradžios paskelbė, kad stabdo savo veiklą Rusijoje. Tačiau viešojoje erdvėje skelbiama, kad tai nėra tiesa. LRT.lt žiniomis, Kaliningrado srities Sovetsko mieste esančiame fabrike gamyba toliau vyksta. Tai portalui patvirtino ir keli padalinio darbuotojai.

Prieš savaitę, pirmadienio vakare, „Vičiūnų grupė“ išplatintame pranešime žiniasklaidai paskelbė, kad stabdo veiklą Rusijoje.

„Praėjusią savaitę „Vičiūnų grupės“ vadovai pritarė planams koncentruoti verslą bei gamybą Europoje ir stabdyti veiklą Rusijoje. Nuo pat pirmos dienos ėmėmės reikiamų veiksmų dėl mūsų įmonių veiklos Rusijoje sustabdymo. Šie procesai reikalauja laiko ir intensyvaus darbo bei atsakomybės Europos ir JAV partneriams, tiekėjams bei mūsų darbuotojams“, – kovo 7 d. teigė „Vičiūnų grupės“ generalinis direktorius Šarūnas Matijošaitis.

Tačiau šį pirmadienį, kovo 14 d., visuomenininkas Andrius Tapinas feisbuke paskelbė, kad, remiantis šaltiniais Sovetske (Kaliningrado sritis), kur yra „Vičiūnų grupės“ gamykla, darbas ten nesustojo.

„Fabrikas dirba visu pajėgumu, dabar paklausa „Viči“ surimiui Rusijoje didžiulė. Darbuotojai sako, kad Rusijai reikia tiek maisto, kad atsilikimas šiandien sudaro 100 vilkikų, tad reikia vytis ir kalti Rusijoje pinigus. Atsargų gamybai yra keturiems mėnesiams. Greičiausiai tikimasi tyliai pratempti šitą laiką, o po to viskas nuslūgs ir Matijošaičiams bus rusiškas verslas kaip įprasta“, – rašė A. Tapinas.

LRT.lt žiniomis, Kaliningrado srityje esančioje „Vičiūnų grupės“ gamykloje darbas nenutrūko, apimtys nemažėja. Tai patvirtino ir keli Rusijos piliečiai, kurie dirba vairuotojais minėtos įmonės padalinyje Sovetske.

Vienas iš jų – vairuotoju dirbantis Kirilas (vardas pakeistas, tikrieji duomenys redakcijai žinomi). Jis LRT.lt teigė, kad visos linijos veikia kaip veikusios.

„Viskas kaip dirbo, taip dirba. Nieko nepristabdė, prekes išvežioja, visos linijos dirba. Ten viena linija buvo sustojusi, bet todėl, kad nebuvo žaliavų. Visa kita – veikia“, – sakė Kirilas.

Anot jo, produkcija išvežiojama į Baltarusiją, Maskvą.

„Ir po visą Rusiją“, – pridūrė jis.

Vairuotojo teigimu, kilus karui Ukrainoje, jis ir kolegos kalbėjosi su transporto skyriaus vadovu, pasiteiravo, ar gali būti, kad kurį laiką teks stabdyti vilkikus.

„O mums sako: „Kokie sustojimai? 84 mašinos šiemet, 160 tonų nespėjame išvežti, tai dirbame kuo greičiau“, – aiškino Kirilas.

Jis pridūrė, kad pats ketina išeiti iš darbo „Vičiūnų grupėje“.

„Mes – rusų tauta – jiems tarsi vergai, tarsi kažką skolingi iki paskutinės kapeikos. Niekur nėra mažesnės algos negu „Vičiūnuose“, – sakė Kirilas.

O mums sako: „Kokie sustojimai? 84 mašinos šiemet, 160 tonų nespėjame išvežti, tai dirbame kuo greičiau.

Kirilas

Kitas vairuotojas Vasilijus (vardas pakeistas, tikrieji duomenys redakcijai žinomi) taip pat LRT.lt nurodė, kad gamykloje darbas tęsiasi.

„Viskas gerai, jokių pokyčių“, – tarė jis.

Dar vienas vairuotojas Dmitrijus (vardas pakeistas, tikrieji duomenys redakcijai žinomi) LRT.lt minėjo, kad nėra kalbų apie galimus pokyčius.

„Nėra jokio negatyvumo, kalbų nėra, niekas nestovi, jokių pokyčių. Jūsų tautiečiai kaip vadovaudavo verslui ir priimdavo sprendimus, taip ir tęsia, mes jokių pokyčių nematome ir jie neplanuojami“, – aiškino Dmitrijus.

Tačiau ketvirtas vairuotojas LRT.lt sakė, kad dabar išvežama produkcija iš „prikimštų sandėlių“, o po to turėtų viskas sustoti.

„Buvo anksčiau prie gamyklos „Vičiūnų“ ir Europos Sąjungos vėliavos – dabar jos nuleistos. Anksčiau darbuotojų automobilių buvo pilna, o dabar nieko nėra. Į cechą mūsų neleidžia, bet nieko nėra aplink“, – teigė Sergėjus (vardas pakeistas, tikrieji duomenys redakcijai žinomi).

Jūsų tautiečiai kaip vadovaudavo verslui ir priimdavo sprendimus, taip ir tęsia.

Dmitrijus

Pati „Vičiūnų grupė“ neatsakė į klausimą, ar įmonės padalinyje Sovetske iš tiesų gamyba toliau vykdoma. Pirmadienį atsiųstas komentaras – toks pats, koks buvo išplatintas prieš savaitę.

„Vičiūnų grupė“ nuo pat pirmos dienos ėmėsi reikiamų veiksmų dėl įmonių veiklos Rusijoje sustabdymo. Šie procesai reikalauja laiko ir intensyvaus darbo, turint įsipareigojimų Europos ir JAV partneriams, tiekėjams bei įmonės darbuotojams“, – LRT.lt perduotame komentare nurodė „Vičiūnų grupė“.

LRT.lt primena, kad „Vičiūnų grupės“ pagrindinė ir vienintelė akcininkė yra uždaroji akcinė bendrovė „VG Holding“ ir pusė jos akcijų priklauso Kauno miesto merui Visvaldui Matijošaičiui, kita pusė – Plungės rajono tarybos nariui Liudui Skierui. Be to, „Vičiūnų grupei“ vadovauja V. Matijošaičio sūnus Š. Matijošaitis, jis taip pat yra Kauno miesto tarybos narys. „Vičiūnų grupė“ turi gamyklą Kaliningrado srityje, o įmonių produkcija prekiaujama ne tik Rusijoje, bet ir šios šalies okupuotose teritorijose, pavyzdžiui, Kryme, Donbase.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis
Reklama
error: Alert: Content is protected !!