O. Arestovičius Ukrainos prezidento patarėjas: atsakė kas nutiks, jei Rusija panaudos cheminį ginklą

Kitos Naujienos

Prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovičius pabrėžė, kad cheminio ginklo panaudojimo galimybė visada išlieka, tačiau rusai juo greičiausiai nepasinaudos.

O. Arestovičius tai pasakė televizijos „Ukraina 24“ eteryje, skelbia Ukrainos naujienų informacijos agentūra Unian.

Pasak jo, cheminiai ginklai yra beveik neveiksmingi prieš kariuomenę, tačiau veiksmingi prieš civilius gyventojus.

„Cheminis ginklas buvo pradėtas naudoti Pirmojo pasaulinio karo pradžioje, kai niekas nežinojo, kas tai yra ir kaip su juo elgtis. Vėliau su juo jau buvo atsisveikinta ir Antrojo pasaulinio karo metu jis nebebuvo naudojamas. Bet ne todėl, kad visi staiga tapo humaniškais, o todėl, kad tai papasčiausiai yra neveiksminga“, – sakė Ukrainos prezidento patarėjas.

Arestovičius pridūrė, kad cheminiai ginklai yra veikiami daugelio sąlygų – oro, vėjo ir panašiai. Jis taip pat priminė, kad Sirijoje prieš civilius gyventojus buvo panaudotas cheminis ginklas, tuomet žuvo 1 300 žmonių.

„J. Bidenas teigė, kad cheminio ginklo panaudojimas būtų priežastis, dėl kurios galėtų įsikišti NATO“, – pridūrė jis.

Arestovičius mano, kad Rusijos kariuomenė yra linkusi į savižudybę, bet ne tiek, kad panaudotų cheminį ginklą.

„Cheminiu ginklu jie neįbaugins kariuomenės, tad tai būtų neveiksminga. Civilių gyventojų naikinimas jiems reikštų, kad prasidėtų visiškai kitoks karas, tiesiogiai padedant NATO. Nemanau, kad jiems to reikia“, – sakė jis.

Prezidento V. Zelenskio patarėjas sako, kad cheminiai ginklai Rusijai nieko nepridėtų, o taptų priežastimi pašalinti jos buvimą nuolatine JT Saugumo Tarybos nare.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!