Pagrindinės pėdų skausmo rūšys, kurių negalima ignoruoti

Pagrindinės pėdų skausmo rūšys, kurių negalima ignoruoti Sveikata

Pėdų skausmas pasitaiko stebėtinai dažnai. Tyrimų duomenimis, maždaug 77 proc. žmonių yra patyrę stiprų pėdų skausmą. Tačiau tik trečdalis apklaustųjų teigė, kad kreipėsi į medikus pagalbos.

Ne visi pėdų skausmai yra pavojingi sveikatai, tačiau niekada neturėtumėte ignoruoti stipraus skausmo. Net jei diskomfortas atrodo nedidelis, visada saugiau užkirsti kelią galimai pavojingoms pasekmėms. Susipažinkite su dažniausiomis pėdų skausmo rūšimis, kurių verčiau neignoruoti.

Plantarinis fascitas

Tai būklė, sukelianti audinio, vadinamo pado fascija, kuris eina palei pėdos padą ir sujungia pirštus su kulno kaulu, skausmą ir uždegimą. Uždegimas dažniausiai atsiranda dėl įtampos ir streso, kurį gali sukelti aukštakulnių avėjimas ar tam tikra veikla, pavyzdžiui, bėgimas. Tiesą sakant, tai yra viena iš labiausiai paplitusių sportinių traumų, kurias stebi ortopedai chirurgai. Plantarinis fascitas pasireiškia kaip veriantis skausmas pėdos apačioje, šalia kulno.

Achilo tendinopatija

Achilo tendinopatija yra neuždegiminis kulno skausmas, atsirandantis Achilo sausgyslėje, kur apatinė koja prisijungia prie kulno. Jei kenčiate nuo šios būklės, jums gali pasireikšti tam tikras sausgyslės patinimas, sustingimas ir silpnumas.

Įtampos lūžis

Jei užsiimate nauja fizine veikla, prie kurios pėda nėra įpratusi, padidėja įtampos lūžių rizika. Kai įtempiate pėdą, gali lūžti kaulas. Iš pradžių lūžis gali būti nepastebimas. Jis gali atrodyti kaip bendras pėdos viršaus skausmas, kuris palaipsniui stiprėja ir kartais yra lydimas patinimo. Jei jums įtampos lūžis, turite laikinai nutraukti treniruotes ir gali prireikti specialios terapijos ar net ramentų. Svarbu būklę diagnozuoti, nes, jos nepaisant, ji gali labai pablogėti.

Periferinė neuropatija

Jei jaučiate tirpimą, veriantį ar deginantį pėdų (ir galbūt rankų) skausmą, jums gali būti periferinė neuropatija. Ši būklė yra periferinių nervų pažeidimo rezultatas. Nors periferinę neuropatiją dažniausiai sukelia diabetas, yra ilgas kitų galimų priežasčių sąrašas: traumos, alkoholizmas, vitaminų trūkumas, infekcija, įvairios ligos, genetika ir kt.

Osteoartritas

Vyresnio amžiaus žmonėms dažnas pėdų skausmas ir sąstingis gali būti osteoartrito, būklės, kuri gali sukelti sąnarių ir pirštų audinių nusidėvėjimą, požymis.

Reumatoidinis artritas

Reumatoidinis artritas yra lėtinė uždegiminė liga, galinti paveikti visą kūną, įskaitant kojas. Artritas apima sąnarių ir srities aplink juos patinimą bei uždegimą, kuris gali pasireikšti pėdoje ir minkštuosiuose audiniuose aplink ją. Šie uždegimai ir patinimas gali sukelti kojos skausmą ir sustingimą, o tai jau rodo rimtesnį negalavimą.

Mortono neuroma

Mortono neuroma būdinga moterims ir yra susijusi su aukštakulniu avėjimu. Neuroma yra audinio, esančio aplink pirštus, padidėjimas. Dėvint siaurus aukštakulnius batelius, pėda suspaudžiama ir atsiranda trintis, kuri paveikia nervą. Mortono neuroma gali sukelti deginimo ar tirpimo pojūtį pirštuose arba deginantį pėdos skausmą.

Nepamirškite, kad ši medžiaga yra tik informacinio pobūdžio. Jei jums pasireiškia kokie nors simptomai, būtina pasikonsultuoti su gydytoju, kad šis nustatytų tikslią diagnozę.

Reklama