Pamatę šį gyvūną, negalėjo jo atpažinti – stebuklas, kad jis dar buvo gyvas

Pamatę šį gyvūną, negalėjo jo atpažinti – stebuklas, kad jis dar buvo gyvas Įdomybės

Du paaugliai ėjo gatve Saint Andrews mieste, Kanadoje, kuomet pastebėjo, kad aplink vieną automobilį susirinko minia žmonių. Jie nedelsdami jų paklausė, kas nutiko, tačiau vėliau pamatė, kad prie automobilio guli voverė, kuriai nedelsiant reikia skubios veterinarų pagalbos.

Pamatę gyvūną visi buvo gerokai sukrėsti – jis buvo visiškai nepanašus į voverę.

“Visas šio vargšelio kūnas buvo padengtas putų poliuretanu, kuris naudojamas patalpose esančioms skylėms lopyti. Tikriausiai gyvūnas kažko išsigando ir įlindo į ką tik papurkštas putas, kurios pasidengė visą kūna, o galiausiai sukietėjo. Dėl to voverė negalėjo net pajudėti”, – pasakojo paaugliai.

Ieškojo pagalbos

Jaydenas Pettipas ir Aidanas Hartas iš karto suprato, kad gyvūnas neišgyvens, jei jie nesiims skubių priemonių. Nubėgę į parduotuvę jie paprašė krepšelio, į kurį galėtų gražiai įdėti voverę gabenimui, o tuomet pradėjo skambinti draugams ir tėvams bei klausti, ką tokioje situacijoje daryti.

“Berniukai į pagalbą pasikvietė dar keletą žmonių. Galiausiai su manimi susisiekė vieno iš jų mama”, – pasakojo veterinarė Melanie Eagan.

Voverė pas šią veterinarę buvo gabenama net 30 km, tačiau visi tikėjo, kad moteriai pavyks išgelbėti šio nedidelio gyvūno gyvybę.

“Kai pamačiau voverę, negalėjau patikėti savo akimis. Buvo stebuklas, kad ji apskritai dar buvo gyva”, – sakė M. Eagan.

“Ji negalėjo pajudėti, putos buvo uždengusios didžiąją jos burnos ir šnervių dalį”, – tęsė moteris.

Veterinarė nieko nelaukusi užmigdė voverę ir ėmėsi ilgo putų šalinimo proceso. Laimei, viskas vyko pagal planą.

“Viskas truko apie valandą. Nuėmiau didžiąją dalį putų ir voverei, tikiu, palengvėjo”, – teigė M.Eagan.

Po šio gydymo voverė kurį laiką paprasčiausiai ramiai miegojo, o pati veterinarė taip pat liko klinijoje, kad galėtų stebėti jos būklę

Atgal į laisvę

Kai voverė prabudo, buvo aiškiai matyti, kad ji jaučiasi daug geriau. Dėl to veterinarė nusprendė, kad gyvūną galima paleisti į laisvę.

“Labai džiaugiausi kai pamačiau, kad ši voverė vėl laisva, sveika ir laiminga. Vos paleidus ją prie klinikos ji ėmė šokinėti ir laipioti medžiais. Viskas  baigėsi gerai, nes du berniukai neliko abejingi ir nusprendė padėti šiam mažam gyvūnėliui. Bravo!”, – sakė M. Eagan.

Reklama