Pamatę stintų kainas Palangos svečiai griebiasi už galvos: ar tai normalu?

Be kategorijos

Palangoje vykstanti bene populiariausia žiemos šventė „Palangos stinta“ poilsiautojus nustebino stintų kainomis: už vieną keptą stintą tenka pakloti nuo 1 iki beveik 2 eurų. Kurorto svečiai pripažino, kad šiam savaitgaliui dėl didelės paklausos taip pat kilstelėjo ir viešbučių kainos – kai kurie guodėsi už nakvynę pakloję arti 150 eurų.

„Esu dalyvavęs šioje šventėje, tačiau stintų kainos buvo įkandamesnės. Dabar už vieną stintą arba kitaip tariant, už vieną kąsnelį tenka pakloti 1,5 euro. Ar gi tai normalu?“, – retoriškai klausė iš Šiaulių į kurortą atvykęs garbaus amžiaus šiaulietis Jonas.

Jis teigė, kad pensijos gauna vos 300 eurų ir tokios pramogos – ne jam.

„Esu čia atvykęs į sanatoriją atlikti reabilitacijos. Jau sveikstu ir galiu pasivaikščioti po Palangos centrą. Čia užsukau atsitiktinai. Pasakysiu atvirai: tik pasimėgavau stintų kvapu, o atverti piniginės nesiryžau. Tokios kainos – ne man. Už vienos stintų porcijos, kurioje yra 6 mažos stintelės, pakloti 10 eurų, – menkas malonumas. Namuose už tokią sumą galiu maitintis kelias dienas. Ši šventė – ne man“, – teigė Jonas.

„Skanaujame, negi verkšlensime?“

Palangos Basanavičiaus gatvėje sutikta jauna šeimynėlė iš Vilniaus sakė, kad kainos galėtų būti ir mažesnės, bet, anot jų: „Negi verkšlensi? Nori perki stintas, nori – ne. Juk ne kasdien valgome šį jūros desertą. Tam ir dirbame, kad vėliau galėtume nevaržomai atsipalaiduoti su šeima bei pailsėti. Atvėrėme piniginę, negailėjome“, – šyptelėjo šeimos vyras Vytautas.

Vilniečiai pasakojo, kad į Palangą su šeima atvyko penktadienio pavakarę ir savaitgaliui atsidėjo 500 eurų.

„Vien už dviejų dienų nakvynę paklojome 200 eurų, o dar kiek atsieis dvi dienas 4 asmenų šeimai pavalgyti, pramogos vaikams… Dar norėsis kokį suvenyrą parvežti tėvams iš tautodailininkų mugės, taip pat draugai laukia lauktuvių rūkintos žuvies ir stintų. Dar bemaž 700 km kelio iš Vilniaus į Palangą ir atgal. Jei skaičiuoti ir kuro išlaidas, tai dar vargu ar „tilpsime“ į 500 eurų. Reikės pasispausti“, – sakė vilniečiai.

Prekeiviai vos spėja kepti stintas

Delfi žurnalistams pasivaikščiojus po Basanavičiaus gatvę, kurioje apstu stintų kepėjų, pavyko aptikti skirtingų kainų: vieni pardavinėja stintas po 1 eurą už vienetą, kiti – po 1,5 euro už vienetą, treti siūlo 6 stintas už 10 eurų. Pavyko rasti ir porcijų po 7-8 eurus.

„Porcijoje 5-6 stintos. Patieksime su padažu ir agurkais, o jei dar norite bulvyčių „Fry“, tada dar papildomai kainuos euriuką“, – sakė pakalbintas prekybininkas.

Rūkytos stintos vieneto kaina – apie 60-70 euro centų.

Šaltinis: delfi.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!