Parduotuvės imasi riboti vienam asmeniui įsigyjamo aliejaus kiekį o kaina sieks ir 6 eurus už litrą

Naujienos

Parduotuvėse kaip ant mielių auga saulėgrąžų aliejaus kainos. Jo tiekimas tapo labai apsunkintas po to kai Rusija įplieskė karą Ukrainoje, o ši buvo viena pagrindinių šio produkto tiekėjų. Verslininkai prognozuoja, kad aliejus gali brangti dar labiau, o kai kurie prekybos tinklai tam, kad žmonės aliejaus neišgraibstytų, kaip buvo išgraibstę druską, riboja vieno pirkimo metu įsigyjamo saulėgrąžų aliejaus kiekį iki 4 butelių.

Šiuo metu aliejaus kainos parduotuvėse pastebimai ūgtelėjusios. Kai kurios rūšys jau dabar kainuoja 4 eurus už litrą, o prekybininkai perspėja ir dėl gresiančio šios prekės stygiaus.

„Prisipirkau, ne dėl to, kad nebus. Tegul būna atsargai, maža kas. Dešimt buteliukų turiu namie“, – teigė vilnietė. „Nepirksiu. Turiu dar namuose, mažai naudoju“, – sakė kitas parduotuvėje kalbintas vyras.

Tam, kad aliejaus žmonės staigiai neišgraibstytų, kai kurie prekybos tinklai vienu kartu žmogui leidžia įsigyti daugiausia 4 butelius. Prekybos tinklo atstovė tikina, kad imtis tokių priemonių teko dėl trūkinėjančio tiekimo.

„Tam, kad apsisaugotume, kad neatsitiktų taip kaip su druska, kad iš tikrųjų žmonėms, kuriems jos reikėjo, jos neturėjo, tiesiog nerasdavo lentynose druskos, nes ji buvo išnešama kitų pirkėjų, – tvirtino „Iki“ atstovė Vaida Budrienė. – Mes prekiaujame 2 rūšimis saulėgrąžų aliejaus. Viena yra pagaminta Argentinoje, kita – Ukrainoje. Tai yra problemų su ukrainietiška žaliava, nes tiekimo grandinė skilinėja ir nėra tvari ir tiekimas nėra vienodas, ir gali būti, kad galim turėti ir neturėti to aliejaus, dabar mes turime“.

Kiti prekybos tinklai kol kas panašių priemonių nesiima. Sako, kad rūpinasi alternatyviais tiekėjais, nors 70 procentų saulėgrąžų aliejaus produkcijos, kuria prekiauja, yra būtent iš ukrainietiškos žaliavos.

„Kaina šiek tiek yra pakitusi, bet apie ateitį sunku kalbėti ir prognozuoti“, – teigė „Maximos“ atstovė Rima Aukštuolytė.

Aliejaus importo ir pilstymo įmonės vadovas sako, kad bent jau porai ateinančių mėnesių saulėgrąžų aliejumi apsirūpinti pavyko, nors lengva nebuvo. Esą gamyklą, iš kurios turėjo atkeliauti saulėgrąžų aliejaus už 100 tūkstančių eurų rusai subombardavo ir prekė neatvyko. Tamošiūnas sako, kad dabar tenka iš kitų tiekėjų, kurie yra taip pat Ukrainoje, aliejų pirkti už dvigubą kainą.

„Ačių Dievui, dabar finansinius srautus susidėliojom. Aliejus važiuoja“, – sakė „Lomista“ vadovas Rimvydas Tamošiūnas.

Įmonės vadovas sako, jau dabar pabrangęs aliejaus brangs dar. Prognozuoja, kad kaina sieks ir 6 eurus už litrą.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!