Paslapties šydas apgaubė daugiabučio sprogimą: „Palaidojo žmoną ir paskui kažkoks keistas pasidarė“

Naujienos

Įvykus skaudžiai tragedijai Viršuliškėse, kai užsidegė daugiabutis, o gaisro metu žuvo berniukas ir dar vienas žmogus, kaimynai dalijasi mįslingais liudijimais apie vyrą, kurio bute įvyko sprogimas. Liudininkai pasakoja, kad pastaruoju metu buto savininko elgesys buvo labai keistas.

Naujienų portalui tv3.lt namo gyventojas Jonas sako, kad sprogimo garsas buvo labai stiprus.

„Viena iš minčių buvo, kad prasidėjo karas. Paskui vyko evakuacija, kažkas į mano duris beldė, bet aš buvau lauke. Gelbėtojai norėjo į visus butus užeiti“, – pasakoja jis.

Jonas teigia, kad su kaimynu, kurio bute įvyko sprogimas, bendrauti neteko.

„Aš nieko tokio ypatingo apie jį nepastebėdavau, bet žmonės vakar kalbėjo, kad jis palaidojo žmoną ir paskui kažkoks keistas pasidarė. Tiesiog kabinėjosi prie kaimynų, kaltino, kad jie nuodija jo vandenį“, – tvirtina jis.

Panašius dalykus kalba ir kita kaimynė Irena.

„O ten, kur buvo sprogimas, tai tas vyras buvo vienišas, jo žmona mirusi“, – sako žuvusiųjų kaimynė.

Ji priduria, kad vyras neturėjo problemų su alkoholiu.

„Bet buvo toks savotiškas kažkoks. Jei sužinodavo, kad kiti nuomojasi butą ar išgirsdavo vaiką verkiantį, jis tuoj pat piktin

Kitame daugiabutyje gyvenantis Robertas tikina, kad apie buto šeimininką nieko nežino, tačiau papasakoja, kad panašus sprogimas buvo ir anksčiau.

„Mano vienintelis įtarimas, kai buvo naujametinė naktis ir baigėsi jau visi fejerverkai, naktį, apie 1 val. buvo labai didžiulis sprogimas, tačiau tikrai ne fejerverkų. Sprogimas kažkur buvo lauke, sudrebėjo net visi langai. Tai prieš tą įvykį vakar buvo panašus sprogimas. Vakar pagalvojau, kad vėl koks durnius susprogdino kažką“, – tvirtina Robertas.

Kaimynas priduria, kad vakar sprogimas buvo silpnesnis, lyginant su sprogimu per Naujuosius.

„Bet vis tiek viskas sudrebėjo. Paskui išėjau iš namų, žiūriu, čia viskas dega. Tai čia neaišku, dėl ko, ar čia dujos tikrai, ar kokia bomba buvo, nežinau“, – svarsto jis.

Gelbėtojai: prioritetas atlikti gelbėjimo darbus ten, kur yra žuvusiųjų kūnai

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo atstovas Donatas Gurevičius teigė, kad apie 4 val. ryto ugniagesiai iš išorės apžiūrinėdami pastatą aptiko nepilnamečio kūną.

„Prieš 10 val. ekspertai apžiūrėjo pastato vidų ir įvertino galimybes ugniagesiams gelbėtojams patekti į vidų ir saugiai stabilizavus nesaugias konstrukcijas atlikti gelbėjimo darbus. Mūsų prioritetas atlikti gelbėjimo darbus ten, kur yra žuvusiųjų kūnai. Pirma vieta yra nepilnamečio, kuri jau yra techniškai apžiūrėta, vėliau ekspertai apžiūrės ir kitą vietą.

Tai užtruks, nes stabilizuoti konstrukcijas, pradedant nuo pirmo aukšto, kylant į viršų, gali užtrukti, nes tam reikia specialios įrangos, tai gali trukti valandas”, – sakė D. Gurevičius.

Jis pridūrė, kad yra du žuvusiųjų kūnai, jų lokacijos vietos yra žinomos.

„Bet tos vietos yra nesaugios dirbti ugniagesiams ir yra įgriuvusios konstrukcijos tiek tarp aukštų, tiek tarp butų sienų įgriuvusios“, – sakė ugniagesys.

Jis pridėjo, kad bute, kur įvyko sprogimas, yra įgriuvusios grindys.

„Vieno žmogaus kūnas trečiame aukšte, kito – ketvirtame, bet lubos, grindys tarp 3 ir 5 aukšto yra įgriuviusios“, – sakė ugniagesys.

Kito žuvusio žmogaus amžiaus ir lyties ugniagesių atstovas negalėjo pasakyti.

„Turime susikaupti ir suprasti, kad dabar vyksta tie darbai, kurie reikalauja ypatingo saugumo, laiko, nes turime nerizikuoti ir savo gelbėtojų sveikata. Tikimybė, kad po tokios griūties, po tokio sprogimo, gaisro, tikimybės rasti gyvųjų tame pastate nėra“, – sakė D. Gurevičius.

Žuvusio berniuko sesuo išplatino jautrią žinią

Įrašu „Facebook“ pasidalijo mergina, teigianti, kad yra minėto berniuko sesuo. Mergina įraše kaltino gelbėtojus. Šeima šaukėsi pagalbos

„Šiandien įvyko nelaimė. Sprogo mamos kaimynų butas. Sprogimas išvertė sieną į mano mamos kambarį. Ant sofos gulėjo mano 7 metų brolis. Sprogimo metu ant mano brolio užkrito siena ir jį prispaudė, mama bandė jį traukti, bet nepavyko, jis tik sakė „mamyte padėk, man skauda“.

Mama glostė jam galvytę, kai tuo metu įbėgo trys vyrai, nežinom, ar kaimynai, ar ugniagesiai! Mamą pradėjo traukti, bet ji šaukė, kad nenori eiti ir kad jos sūnus ten, ji šaukė ir rodė į mano prispaustą brolį, bet ją ištempė per prievartą ir išvežė į ligoninę, kieme mama pasakė, kur yra prispaustas berniukas. Šiuo metu mamą pasiėmėm, ji yra sunkios būklės psichologiškai“, – rašoma įraše.

Anot įrašą paskelbusios merginos, vietoje dirbę pareigūnai šeimai nurodė, kad berniuko paieškos naktį nevyks.

„Mes einam į įvykio vietą ir klausiam dėl mūsų mažiuko situacijos! Pirmi policininkai pasakė, kad darbai nevyksta ir pratęs paiešką tik rytoj (trečiadienį – red. past.) ryte, dabar nuėjus pasikeitė pamaina, dabartiniai policininkai pasakė, kad budės per naktį prie įvykio vietos ir tik paiešką vėl prasidės po pietų!“ – teigia ji.

Mergina prašė socialinių tinklų vartotojų pasidalinti jos įrašu ir kaltino gelbėtojus neva neieškant jos brolio.

Daugiabutyje rastas žuvęs berniukas

Iš degančio daugiabučio Vilniuje, Viršuliškėse, buvo išgelbėta 15 žmonių, o du žuvo, trečiadienį pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Per antradienį kilusį gaisrą penkių aukštų name du žmonės buvo nukelti su keltuvu, penki žmonės išgelbėti išvedant ugniagesių grandžiai, keturis žmonės išvesti iš laiptinės, dar keturis žmones ugniagesiai sutiko laiptinėje ir palydėjo į lauką.

Vieno žuvusio žmogaus kūnas pastebėtas antradienį popiet, kito – anksčiau ieškoto vaiko – ankstyvą trečiadienio rytą. Prie jų ugniagesiai kol kas negalėjo prieiti dėl pažeistų konstrukcijų.

Pagal statybų ekspertų įvertinimą, ugniagesiams kol kas uždrausta vykdyti darbus viduje.

Apdegė ir dalinai apgriuvo penki butai. Nuo sprogimo išdužo šalia stovėjusio automobilio „Toyota“ trys langai.

„Tęsiami baigiamieji darbai“, – BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė.

Policijos teigimu, 28-erių ir 43-ejų namo gyventojos dėl apsinuodijimo smalkėmis gydomos ambulatoriškai, tuo metu 80-metė moteris dėl apsinuodijimo smalkėmis paguldyta į ligoninę.

Antradienį apie 11 val. kilęs gaisras trečiadienio rytą likviduotas.

Pasak PAGD direktoriaus pavaduotojo Mindaugo Kanapicko, daugiau žuvusiųjų neturėtų būti. Šuo metu sprendžiama, kaip sutvirtinti pastato laikančiąsias konstrukcijas, kad jis negriūtų ir ugniagesiai galėtų patekti į vidų.

Vilniaus miesto savivaldybė degusiame daugiabutyje Viršuliškėse antradienio vakarą paskelbė ekstremalią situaciją.

Jos duomenimis, dėl gaisro be pastogės liko 57 namo gyventojai. Dalis jų laikinai apgyvendinti viešbučiuose, kiti apsistojo pas artimuosius.

Kol kas sprogimų ir gaisro priežastis nėra aiški. Viena iš galimų sprogimą sukėlusių versijų – dujų nuotekis.

Išdegė šešių butų patalpos

Kaip skelbta, antradienį, apie 11.16 val., Vilniuje, Viršuliškių gatvėje, daugiabučio namo bute, įvyko sprogimas ir gaisras, per juos buvo pažeistos vidinės namo sienos bei tarpaukštinės perdangos, išdegė šešių butų patalpos bei apgadinti namo kieme stovėję keturi automobiliai.

Kaip skelbė ugniagesiai, apie 15.33 val. gaisras buvo lokalizuotas. Sostinės savivaldybė degusiame daugiabutyje Viršuliškėse antradienio vakarą paskelbė ekstremalią situaciją. Pasak savivaldybės, gaisro metu užsiregistravo 57 namo gyventojai, iš jų 18 žmonių, tarp kurių du vaikai, buvo laikinai apgyvendinti viešbutyje, likę gyventojai nusprendė apsistoti pas artimuosius.

Penkiems nukentėjusiems buvo suteikta medikų pagalba.  Kaip pranešė Bendrasis pagalbos centras, antradienį 11.16 val. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Vilniuje, Viršuliškių gatvės 101 name, įvyko sprogimas ir atvira liepsna dega keli butai.

davosi. Piktinosi, kad jį kaimynai nuodija, jog ten į vandenį kažką prileidžia. Toks buvo nekvailas, bet… Gal jis čia kaltas. Aš nieko nežinau, negaliu prifantazuoti“, – pasakoja Irena.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!