PATEKTI Į LENKIJĄ APSIPIRKTI NETRUKUS LIETUVIAMS BUS NEBEĮMANOMA

PATEKTI Į LENKIJĄ APSIPIRKTI NETRUKUS LIETUVIAMS BUS NEBEĮMANOMA Žmonės

Lenkija planuoja įvesti laikiną sienų kontrolę Šengeno erdvės viduje. Kontrolė bus įvesta nuo liepos 4 d Pasų kontrolė bus įvesta prie sienų su Čekija, Vokietija, Lietuva, Slovakija bei jūros ir oro uostose. Toks sprendimas susijęs su NATO viršūnių susitikimu Varšuvoje ir Pasaulio jaunimo dienomis Krokuvoje.  Varšuvoje vyks NATO viršūnių susitikimas.

Pasaulio jaunimo dienos vyks  Krokuvoje, renginyje dalyvaus Popiežius Pranciškus. Laikinai įvedama pasų kontrole siekiama neleisti į Lenkiją įvažiuoti žmonėms, kurie gali sutrikdyti viešąją tvarką arba sukelti grėsmę saugumui. Keliaujančių dokumentus tikrins mobilieji pasienio pareigūnai. Kitaip nei išorinėse ES sienose, kontrolė vyks atsitiktine tvarka, remiantis informacija perduota iš kitų šalių tarnybų. Taigi kertantys Lenkijos sieną keliautojai privalės turėti pasą arba tapatybės kortelę. Trečiųjų šalių piliečiai privalo turėti dokumentą, leidžiantį kirsti sieną (pasą arba asmens tapatybės kortelę) ir dokumentą, leidžiantį įvažiuoti į Lenkiją, pavyzdžiui, vizą. „Ne visuose pasienio punktuose stovės patruliai, mes neketiname grąžinti užtvarų.

Tai bus mobilios komandos, kurios dirbs vadinamuose šengenbusuose” – Lenkijos žiniasklaidai aiškino Pasienio Kontorles vyr. komendantas Marekas Łapińskis. Lenkijos vidaus reikalų ministras Mariuszas Błaszczakas informavo, kad dviejų renginių apsaugai bus papildomai skiriama 13 tūkst. policininkų, gaisrininkų ir pasieniečių. DELFI primena, kad Lenkija yra ne tik labai svarbi transporto arterija automobiliais ir autobusais į Europą keliaujantiems lietuviams, bet ir dalies Lietuvos gyventojų pamėgta apsipirkimo vieta. DELFI galerijoje – vaizdai iš Lenkijos pasienio miesteliuose, kuriuose mėgsta apsipirkti lietuviai.

Reklama