Paviešino, ką V. Zelenskis nusiuntė nužudyto žurnalisto šeimai: poelgis sujaudino ne vieną

Naujienos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis parašė jaudinantį laišką, tariamai rusų kareivio nužudyto amerikiečio fotožurnalisto Brent Renaud šeimai. V. Zelenskis šeimai padėkojo už tai, kad žurnalistas nepabijojo ir pasauliui parodė tai, kas šiuo metu vyksta Ukrainoje.

51 metų Brent Renaud iš Arkanzaso ilgą laiką dirbo lengvai samdomu fotožurnalistu. B. Renaud buvo nušautas rusų kareivio Irpinės mieste, kuris yra šiaurės vakaruose nuo Ukrainos sostinės Kyjivo centro. Jo kolega žurnalistas pasakojo, kad B. Renaud nepaisė pavojaus įspėjimų tam, kad galėtų filmuoti ir parodyti tai, ką turi matyti visas pasaulis.

Pagerbė žuvusio fotožurnalisto atsidavimą

Volodymyras Zelenskis Renaud šeimai skirtame laiške pagerbė fotožurnalisto atsidavimą šviesti tamsos jėgų padarinius ir paminėjo, kad visi Ukrainos žmonės jaučia sielvartą dėl šeimos netekties.

„Talentingas ir drąsus žurnalistas Brent neteko savo gyvybės dokumentuodamas kitų žmonių tragedijas, milijonų ukrainiečių niokojimą ir kančias“, – laiške rašė Zelenskis. – „Su visa savo drąsa ir ryžtu jis keliavo į pavojingiausias karo zonas, kad nufilmuotų precedento neturintį negailestingumą ir blogį, kurį mūsų tautai padarė valstybė agresorė. Ukrainos žmonės, kovojantys su Rusijos režimu, kad apgintų savo tėvynę ir demokratiją pasaulyje, gedi kartu su jumis.“

Zelenskis sakė Renaud šeimai, kad ukrainiečių tauta yra dėkinga Brent už jo profesionalumą ir atsidavimą etikos ir teisingumo vertybėms.

Jis padarė išvadą: „Tegul Brento gyvenimas, tarnystė ir pasiaukojimas įkvepia daugybę žmonių visame pasaulyje stoti į kovą už šviesos jėgas su tamsos jėgomis“.

Renaud kolega Juan Arredondo, 45 metų „World Press Photo“ apdovanojimų laureatas ir Niujorko Kolumbijos žurnalistikos mokyklos docentas, taip pat buvo karo zonoje pašautas ir sužeistas. Manoma, kad ataką surengė Rusijos kariai, tačiau ši informacija kol kas dar nėra patvirtinta.

„Bild“ fotografas, lydėjęs ukrainiečių porą iki Irpinės pakraščio, sakė, kad Ukrainos kariuomenė įspėjo juos neiti toliau, tačiau Renaud ir Arredondo nepaisė jų įspėjimų ir teigė „norintys nufilmuoti tai, ką turėtų pamatyti pasaulis“.

 

Kiekvienas žingsnis kelia pavojų

Ben Ronzheimer „Fox News“ pasakojo, kad žurnalistai ketino dokumentuoti pabėgėlių srautą, paliekantį Irpinės miestą, kuriame Rusijos kariuomenė bando veržtis toliau į Kyjivą.

„Čia niekur nėra saugu“, – sakė Ronzheimer. – „Jeigu atvyksti į Irpinę, bandai ją pravažiuoti ir keliauti toliau, kiekvienas tavo žingsnis gali baigtis tuo, kad čia tave užpuls.“

Vis dar nėra aišku, kas nušovė Renaud ir Hall – ar tai buvo besiveržiantys rusai, ar priešą supainioję ukrainiečiai. Tačiau, tokie šaudymai rodo konflikto neteisėtumą, kuomet Rusija ir toliau bombarduoja civilinius taikinius, pavyzdžiui, ligonines ir daugiabučius.

Renaud kolega Arredondo socialiniuose tinkluose pasidalintame vaizdo įraše sakė, kad jis ir Renaud buvo nuvykę į Irpinę filmuoti pabėgėlių, bėgančių iš miesto, kuomet juos apšaudė netoli patikros punkto buvusios pajėgos.

„Perėjome pirmąjį tiltą Irpinėje. Mes ketinome filmuoti visus išvykstančius karo pabėgėlius. Įsėdome į mašiną. Kažkas pasiūlė mus nuvežti iki kito tilto, o kai mes kirtome kontrolės postą, pradėjo šaudyti ir į mus. Vairuotojas apsisuko važiuoti atgal, tačiau jie šaudė toliau. Likome dviese. Mano draugas yra Brent Renaud – jis buvo nušautas ir paliktas gulėti ten“, – sakė Arredondo gulėdamas ant ligoninės neštuvų.

Paklaustas, kokia buvo Renaud būklė, Arredondo sakė, kad nežino, tik matė, jog jam buvo šauta į kaklą, o vėliau jiems teko išsiskirti, rašoma dailymail.co.uk.

Pirmadienį, „Fox News“ reporteris, 39 metų Benjamin Hall, dirbantis Valstybės departamento korespondentu, taip pat buvo sužeistas Ukrainoje. Tikslių žinių apie jo būklę nebuvo girdėti, tačiau, pasak „Fox News“ kolegų, tiek britas, tiek JAV žurnalistas yra gydomi ligoninėje.

JAV patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake Sullivan „CNN“ sakė: „Jei iš tikrųjų buvo nužudytas amerikiečių žurnalistas, tai yra šokiruojantis ir siaubingas įvykis. Tai dar vienas pavyzdys Vladimiro Putino ir jo pajėgų žiaurumo, kuomet jie atakavo ne tik mokyklas, mečetes ir ligonines, bet ir žurnalistus.

Todėl mes dar labiau dirbsime, kad sukeltume jam dideles pasekmes ir stengsimės padėti ukrainiečiams visomis galimomis karinės pagalbos formomis, kad galėtų atsilaikyti prieš šių Rusijos pajėgų puolimą.“

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!