Penki netradiciniai būdai, kaip efektyviai išvalyti arbatinuką nuo kalkių

Įdomybės

Kalkių nuosėdos gadina gėrimų skonį bei prietaisus. Arbatinukai, kurių kaitinimo elementai glūdi po storu kalkių sluoksniu, ilgai neužverda, o kalkėmis aplipęs virdulys garbės nedaro nė vienai šeimininkei ar šeimininkui. Taigi kaip greitai ir saugiai išvalyti arbatinuką naudojant paprastas priemones? Pateikiame 5 netradicinius būdus kalkėms šalinti.

1. Valymas actu
9 proc. acto esenciją, su vandeniu sumaišę lygiomis dalimis, arbatinyje palikite kelioms valandoms, po to mišinį užvirinkite. Nepamirškite gerai išplauti arbatinuko po tekančio vandens srove ir paskui dar kartą užvirti švaraus vandens.

2. Virinimas su citrinų rūgštimi
Citrinų rūgštis puikiai įveiks kalkių apnašas – tai universali kalkių šalinimo priemonė. Kelis jos šaukštus reikia įberti į arbatinį, pripildytą vandens, ir palikti kelias valandas pastovėti. Po to vanduo užverdamas, išpilamas, o arbatinukas švariai išplaunamas. Galima dar kartą užvirti švaraus vandens – būsite tikri, kad arbatinukas tinkamas tolesniam naudojimui. Jei kalkių prisikaupė labai daug, procedūrą pakartokite kelis kartus.

Jei arbatinuką norite išvalyti greitai, pripilkite švaraus vandens, berkite 1–2 a. š. citrinų rūgšties ir ją ištirpinkite. Pavirinę vandenį apie porą minučių, visą turinį išpilkite. Jei kalkių sluoksnis  storas, vis naują mišinį su citrinų rūgštimi kaitinkite keletą kartų, o po to kaitinimo elementą iššveiskite kempinėle.

3. Maistinė soda 
Kalkes puikiai pašalinti padės kitas plačiai žinomas buitinis valiklis – tai maistinė soda. Kelis valgomuosius šaukštus sodos berkite į virdulį su vandeniu. Gautą tirpalą užvirkite kelis kartus, po to išpilkite. Tiesa, maistinė soda neišblizgins virdulio spiralės – šiuo tikslu geriau tiks actas.

4. Valgomoji druska Paprasta valgomoji druska taip pat tiks kalkių nuosėdoms šalinti. Į virdulį įpilkite ne daugiau kaip 0,5 litro vandens ir įberkite 2–3 valgomuosius šaukštus druskos: tiks bet kokia turima namuose. Tuomet vandenį užvirinkite, išpilkite, arbatinuką išplaukite ir džiaukitės rezultatu.

5. Gazuotieji gėrimai 
Kalkes pašalinti gali padėti gazuotieji gėrimai, pavyzdžiui, populiarioji „Coca-cola“. Įpilkite šio gėrimo į arbatinuką ir užvirkite. Išbandykite – pašalinsite ne tik kalkių nuosėdas, tačiau ir kitus arbatinuke susikaupusius nešvarumus.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt