Per Lietuvą slenka škvalas ir kruša

Per Lietuvą slenka škvalas ir kruša Įdomybės

Daugelyje Lenkijos šiaurinių miestų nutrūko elektros tiekimas.

 

Daugiausia namų nugriauta Kujavijos-Pamario ir Pamario vaivadijose. Negalutiniais duomenimis, apgriuvo 47 namai. Stiprus viesulas sunaikino apie 400 hektarų miško. Miškininkai pasakoja, kad viesulas vietomis miškuose paliko iki 800-1000 m. pločio proskynas. Išlaužyti medžiai – 50 ir daugiau metų. Jų lūženas pavyks išvalyti ne greičiau kaip iki 2016 m. vasaros pabaigos. Stichijos zonoje dirba 1200 gelbėtojų.

Apie 10 žmonių sužeisti miške lūžtančių medžių – savaitgalį miškuose buvo gausu grybautojų ir uogautuojų.

Vietiniai gyventojai pasakojo matę didžiulius juodus judančius audros stulpus. Vienas vyras iš šiaurinės lenkijos matė, kaip viesulas pakėlė nuo žemės furgoną su trim keleiviais. Kitas spėjo akimis palydėti vėjo nunešamus naminius paukščius…

Lenkijos sinoptikų teigimu, viesulo greitis siekė iki 200 km/val. Klimatologė profesorė Janina Trepińska sakė, kad prognozuoti tokių reiškinių neįmanoma. Sinoptikai tegali įspėti, kad liūtiniai kamuoliniai debesys sudarys sąlygas viesulams kilti.

Lenkijos gyventojai šiąnakt miegos neramiai, nes sinoptikai perspėja: sąlygos formuotis naujiems viesulams išlieka palankios.

Reklama