Perspėjo šaukimo vengiančius karo prievolininkus: „Mes jų nepaliksime ramybėje“

Naujienos

Lietuvoje prasideda rezervo karių mokymai. Juose dalyvauja apie 2,5 tūkstančio lietuvių, jie įsijungs į didžiausias šalyje karių pratybas „Perkūno griausmas“.

Iš viso šaukimai išsiųsti 10-čiai tūkstančių, tačiau dalis vyrų turės tik sutikslinti duomenis. Atvykusieji į mokymus nuteikę rimtai atlikti pareigą tėvynei, o štai vengiantiems prievolės – gresia baudos.

Į Jonavos pašonėje Gaižiūnų poligone įrengtą mobilų punktą atvyko rezervo kariai. Pirmiausia, griežtai patikrinama, ar jie neturi narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Pašauktieji džiaugiasi sąlygomis

O tuomet jie gauna visą ekipuotę: karinę uniformą, būtinus įrankius, ginklus.

„Valgyt duoda, lovą duoda, čia pasaka, viskuo aprūpintas, čia ne seni laikai, kai nieko negaudavo, batai geri, uoga“, – džiaugėsi rezervo karys.

Šaukimas į mokymus lietuvius užklupo labai skirtingu metu: rūpinantis savo įmonės reikalais, dirbant pramogų parke ar vairuojant sunkvežimį.

„Prieš 5 metus atlikau tarnybą, tarnavau 7 metus, iš jų metus Tauragėje, 6 – Birutėje, tada nusprendžiau, kad reikia pailsėt ir išvykau į užsienį, atsiskaičiavau, kada kvies ir čia esu patenkintas ir laimingas, vitamino D dar iš saulės gausim“, – tvirtino rezervo karys Ričardas Kulbokas.

(Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

„Dirbu sunkvežimio vairuotoju, vežioju sugedusius vilkikus. Pašaukė ir be jokio atsakymo atėjau. Darbdavys gal nenorėjo paleist, bet yra kaip yra. – Taip eitumėt ir šalis gint? – Taip, o ką daryt“, – kalbėjo rezervo karys Eligijus Adžgauskas.

Visi vyrai tikino, kad sulaukę kvietimo – nedvejojo.

„Tuo metu dirbau, sureagavau labai gerai, iš karto sutikau atlikti pareigą valstybei. Aš į rezerevą esu pakviestas trečią kartą, pirmą kartą pakvietė 2011 metais, tada likau, paskui baigiau tarnybą, po 5 metų vėl pakvietė, o dabar 3 kartas“, – pasakojo rezervo karys Albertas Tertelis.

Piktybiškai vengiantiems – baudos

Į laikiną punktą Jonavos rajone atvyko apie 150 karo prievolininkų, kiti rinksis į 11 stacionarių punktų visoje Lietuvoje. Iš viso suvažiuos apie 2,5 tūkstančio vyrų, o tuomet integruosis į kariuomenės padalinius.

„Praktiškai kiekvienas karinis vienetas gaus tam tikrą skaičių aktyvaus rezervo karių, kurie bus įtraukti į mokymus atnaujinti žinių, į karinio vieneto veiklą su profesinės karo tarnybos kariais“, – paaiškino Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas.

Rezervo kariai atvyko į karinius vienetus (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kariai pratybose praleis iki 3 savaičių, tobulins žinias. Rezervistų, vengiančių prievolės, laukia griežta atsakomybė – gresia baudos.

„Tiems, kurie piktybiškai vengia, nenori ateiti ir nesusisiekia, yra numatyta administracinė atsakomybė, numatytos baudos, 60–450 eurų. Mes jų nepaliksime ramybėje“, – žadėjo A. Balčiūnas.

Perspėja gyventojus

Pažeidėjų sako yra, tik tikslus jų skaičius paaiškės suvedus duomenis. Tokia rezervo karių mobilizacija – tai didžiausių Nepriklausomos Lietuvos istorijoje pratybų „Perkūno griausmas“ dalis.

„Šiose pratybose, po truputį keičiantis situacijai, atsiradus hibridinėm grėsmėm, konvenciniam pavojui, treniruojamas perėjimas nuo taikos meto, nuo įprasto gyvenimo, prie karo meto struktūros“, – teigė Lietuvos kariuomenės atstovas Jurgis Norvaiša.

(Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kitą savaitę, naktį iš gegužės 7-osios į 8-ąją Vilniuje, Viršuliškėse ir Kaune, Palemone bus įvesta ir komendanto valanda.

„Galės matyti karių aktyvumą didesnį. Gyventojams nereikėtų baimintis, nes, pavyzdžiui, kas gali paliesti vairuotoją, tai jis gali būti sustabdytas, kaip ir kelių policijos reido metu, ir jo paprašyta parodyti dokumentus“, – perspėjo J. Norvaiša.

Šaukimus atlikti tarnybą iš viso gavo apie 10 tūkstančių aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių, 2,5 tūkst. jų šiomis dienomis dalyvaus pratybose, o dar apie 2 tūkst. turės atvykti duomenų sutikrinimui bei sveikatos įvertinimui.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt