Petras Gražulis kreipiasi į piliečius ir opoziciją: „susiskaldymas naudingas konservatoriams“

Naujienos

P. Gražulis kviečia Lietuvos piliečius atiduoti savo balsą EP rinkimuose

Šį sekmadienį Lietuvoje vyks balsavimas Europos Parlamento (EP) rinkimuose. Šiemet tarp EP kandidatų – 14 politinių partijų ir vienos koalicijos kandidatai.

Tarp siekiančių europarlamentaro posto šiuose rinkimuose yra Tautos ir teisingumo sąjungos lyderis, buvęs seimo narys Petras Gražulis.

Šiandien politikas jau atliko pilietinę pareigą, balsuodamas išankstiniu būdu. Atidavęs savo balsą, P. Gražulis socialinėje erdvėje kreipėsi į visuomenę.

Jis teigė, kad balsavo už sąrašą Nr. 8, už Tautos ir teisingumo partiją ir paragino visus kitus, neptingėti, ateiti ir atlikti pilietinę pareigą.

„Aš jums sakiau, kad jei būsiu išrinktas, tikrai netylėsiu, tikrai būsiu aktyvus ir tikrai mane sužinos ne tik Lietuva, kuri jau žino, bet ir Europa. Neišdaviau niekada vertybių. Nei sovietmečiu, ėjau į lagerius. Nei konservatorių spaudžiamas nenusilenkiau jiems, jų išmestas iš seimo ir taip pat teisiamas už Švento Rašto citavimą“, – teigė P. Gražulis[1].

P. Gražulis ragina vienytis opozicines jėgas, pabrėžia, kad susiskaldymas naudingas valdantiesiems

EP mandato siekiantis P. Gražulis taip pat kreipėsi į visų opozicinių partijų atstovus, akcentuodamas jų susiskaldymą bei tai, kam šis pleištas yra naudingas labiausiai – konservatoriams bei kitoms didžiosios šalies politinėms jėgoms.

„Noriu pabrėžti visiems Lietuvos žmonėms, ypač kurie balsuoja už opozicines partijas. Jūs dažnai pamąstykite, kodėl tos politinės partijos, ta opozicija, kuri mąsto vienodai, programos vienodos, kurie kritikuoja valdančiąją daugumą, konservatorius, kurie kritikuoja genderizmą, kurie kritikuoja tai, kad užvaldyta Lietuva, žiniasklaida, teismai. Kodėl jos nesusivienija?“, – klausia P. Gražulis.

Politikas taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad jeigu būtų prezidento rinkimuose būtų susivieniję Ignas Vėgėlė ir Remigijus Žemaitaitis, vienas iš jų būtų išėjęs į antrą turą, tačiau, deja, tai neįvyko ir dėl to, Ingrida Šimonytė galėjo džiūgauti patekusi į lemiamą prezidento rinkimų etapą.

P. Gražulis teigia, kad EP rinkimų atveju, opozicijos susivienijimas būtų ypač reikšmingas.

„Dabar, žiūrėkitE, aš jau sakiau, mane išmetė konservatoriai iš seimo už tariamą mygtuko paspaudimą. Ir jeigu, dabar opozicija visa žino, kad mano paskutiniai rinkimai, dešimt metų negaliu dalyvauti rinkimuose Lietuvoje. Jeigu jie susivienytų, Puidokas, kuris tarp kitko buvo pirmas mūsų sąraše, buvome sutarę, kad jis eis pirmas, staiga dingsta aceit sukuria savo kažkokią koaliciją. Aš pašmaikštausiu, Mindaugo ir Puidoko. Aš jam sakiau: „Mindaugai, tai kodėl tos partijos su kuriom tu susijungei, negali viešai paremti. Neskaldyk balsų, eik pirmas sąraše“. Deja, jis nuėjo kitu keliu. Dagys, su juo taip pat nemažai kalbėjau, daug kartų susitikome, kalbėjome apie jungimąsi ir niekada nesiūliau, kad aš būtinai pirmas sąraše. Aš galiu pirmas, antras, trečias. Deja, Dagys pasakė, kad ne ir kalba baigta. O po to susijungė ten su keletu žmonių ir pakvietė visus jungtis. Taip nelabai garbinga yra. Žinoma, kai buvau dar seime, kalbėjau su Remigijumi Žemaitaičiu. „Remigijau, pamirštame visas nuoskaudas, nekurk partijos, ateik pas mus, vadovauk partijai. Neskaldyk balsų opozicijos“, – apie ankstesnius bandymus vienytis su kitomis opozicinėmis jėgomis kalba P. Gražulis.

Politikas teigia, kad toks opozicijos susiskaldymas yra gilesni dalykai.

„Visas šitas susiskaldymas jūs supraskit, reikalingas konservatoriams. Labai naudingas. Nepateks šitos opozicinės partijos į seimą, o liekanas pasiims tos didžiosios partijos: konservatoriai, socialdemokratai ir panašiai. Ir mes jiems uždirbsime, manau, vieną europarlamentaro mandatą, patys jo negaudami. Taigi, matyt ir nesusimąstys tos opozicinės partijos, kurios kalba labai teisingai, programos teisingos, už šeimą. Bet aš į Jus mieli Lietuvos žmonės kreipiuosi. Jūs pamąstykite ir aš Jus raginu. Balsuokite už tautą ir teisingumą, nes liko tik vieni vieninteliai man rinkimai, kur galiu dalyvauti. Ir manau, kad mano principingumas, mano pozicija labai reikalinga Lietuvai ir ne tik Lietuvai. Jeigu tokių jėgų ateitų daug daugiau visoje Europoje į Europos Parlamentą, keistųsi Europa. O jeigu keistųsi Europa, keistųsi ir Lietuva. Visus sakau: už Lietuvą, vyrai, moterys – už Petrą“, – emocingai kalba P. Gražulis.

P. Gražulis veda centristų, tautininkų EP sąrašą, pažymėtą numeriu 8

Buvęs seimo narys P. Gražulis patekti į EP siekia su Tautos ir teisingumo sąjunga (centristais, tautininkais). Partija EP rinkimuose pažymėta 8-uoju numeriu[2].

Centristų, tautininkų sąrašą veda pats partijos lyderis P. Gražulis, sąraše taip pat įtrauktas gausus būrys šalies politinėje bei visuomeninėje erdvėje žinomų asmenybių.

EP rinkimai vyks birželio 9 d. ELTA nuotrauka
EP rinkimai vyks birželio 9 d. ELTA nuotrauka

Nr. 8 Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai)

 1. Petras Gražulis
 2. Tomas Baranauskas
 3. Kęstutis Juknis
 4. Naglis Puteikis
 5. Rasa Pilvelytė
 6. Ramojus Girinskas
 7. Edita Navickienė
 8. Saulius Narbutas
 9. Andrej Kažuro
 10. Snežana Ivleva-Vasiliauskienė
 11. Inga Vizgirdienė
 12. Sigitas Karbauskas
 13. Kęstutis Devyžis
 14. Jolita Balsevičė
 15. Daiva Kazakevičiūtė
 16. Salomėja Jastrumskytė
 17. Ramutis Bielinis
 18. Juozas Kaminskas
 19. Sigutis Štrėmas
 20. Virginijus Bendoraitis
 21. Edvinas Guobys
 22. Nataliya Rukosueva

Primename, kad Lietuvoje balsavimas iš anksto vyksta birželio 4-6 dienomis, 7-20 valandomis. Rinkėjai gali balsuoti bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje visose 60-yje Lietuvos savivaldybių, nepriklausomai nuo to, kur jie yra deklaravę gyvenamąją vietą. Pagrindinė EP rinkimų diena – sekmadienis, birželio 9-oji. Šią dieną balsuoti taip pat bus galima visoje Lietuvoje, nepriklausomai, kur rinkėjas registruotas.

Politinė reklama apmokėta iš Tautos ir teisingumo sąjungos (centristai, tautininkai) PK sąskaitos. Užs. nr. PIP-0014

Šaltinis: 77.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt