Petro Gražulio byloje dėl LGBTIQ asmenų žeminimo teismas daro pertrauką

Naujienos

Petrui Gražuliui iškovojus Europos Parlamento (EP) nario mandatą, teismas nusprendė daryti pertrauką nagrinėjant bylą, kurioje politikas kaltinamas LGBTIQ asmenų niekinimu.

Vilniaus apygardos teismas antradienį taip pat įpareigojo prokurorę Jurgitą Jasiūnienę kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl leidimo patraukti P. Gražulį baudžiamojon atsakomybėn.

„Teismas padarė pertrauką, įpareigodamas mane kreiptis į VRK dėl leidimo patraukti kandidatą Petrą Gražulį baudžiamojon atsakomybėn. (…) Jis yra išrinktas, tačiau tai oficialiai nėra patvirtinta, oficialūs duomenys bus maždaug už savaitės ir iki kol P. Gražulis negaus EP mandato, tol jis gali būti trauktinas į baudžiamąją atsakomybę“, – žurnalistams po posėdžio sakė J. Jasiūnienė.

Jei VRK leis P. Gražulį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, teismas turės apie mėnesį laiko paskelbti nuosprendį. Liepos viduryje sušaukus pirmąjį EP posėdį, P. Gražulis įgaus teisinę neliečiamybę.

P. Gražulis kaltinamas, kad 2022 metų gegužės 26 dieną po Seimo plenarinio posėdžio, kuriame svarstytas Civilinės sąjungos įstatymo projektas, viešai išsakė teiginius, kurie vertintini kaip žmonių grupės niekinimas dėl jų seksualinės orientacijos.

Tą dieną Seimui po pateikimo pritarus Civilinės sąjungos įstatymo projektui, numatančiam tos pačios lyties asmenų partnerystę, P. Gražulis, išėjęs iš plenarinių posėdžių salės, sutiko kelis LGBTIQ bendruomenės atstovus ir juos iškeikė, išvadino išsigimėliais, platinančiais venerines ligas, siūlė gydytis.

Prokurorų teigimu, tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad P. Gražulis tai darė veikdamas tiesiogine tyčia, suvokdamas, kad jo pasisakymai yra filmuojami, transliuojami bei skelbiami žiniasklaidoje.

Nukentėjusiais šiame tyrime pripažinti penki asmenys.

Šaltinis: laikmetis.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt