Po „Eurovizijos“ atrankos – šaršalas dėl pedagogės įrašo: „Ar dar išvis yra normalių vyrų?“

Naujienos

Po „Eurovizijos“ atrankos finalo, kurį laimėjo drąsiai apie savo seksualinę orientaciją kalbantis atlikėjas Silverstras Beltė, Šilutės lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ darbuotoja feisbuke pasipiktino: „Ar dar išvis yra normalių vyrų? Ar vien tik gėjai ir visokie transvestitai, nesusipratėliai aplink? Kažkas baisaus“. Tokie pareiškimai sulaukė žmogaus teisių ekspertų kritikos.

Sekmadienį jarmo.net sulaukė anonimu panorusio likti skaitytojo laiško, smerkiančio tokį pedagogės išsireiškimą socialiniame tinkle

„Ko moko ši pedagogė? Tolerancijos, supratimo?“ – laiške stebėjosi skaitytojas.

Elgesio nekomentuoja

Jis informavo, kad homofobiško įrašo autorė dirba ikimokyklinio ugdymo pedagoge.

Mokytojos įrašas sukėlė pyktį (nuotr. jarmo.net)

Šilutės lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ direktorė Vidmantė Miliauskaitė-Mencė portalui jarmo.net pirmadienį teigė šios darbuotojos pozicijos nekomentuosianti.

„Dėl (darbuotojos vardas) pareigybės funkcijų atlikimo ir etikos darbe priekaištų ir pastebėjimų neturime, o už jos elgesį ar pozicijas už įstaigos ribų nekomentuosime“, – rašoma portalui atsiųstame atsakyme.

Ragina atsiprašyti

Lietuvos žmogaus teisių centro direktorės Jūratės Juškaitės teigimu, tokie atvejai, kai ugdyti, palaikyti bei rodyti pavyzdį kitiems turintys žmonės skleidžia neapykantą ir skatina patyčių kultūrą, šokiruoja.

„Savo pasisakyme Facebooke (darbuotojos vardas) tipiniu sovietinių laikų žodynu menkina neheteroseksualius bei jos vyriškumo standartų neatitinkančius vyrus, pridėdama dar ir pasišlykštėjimą rodančius emociukus.

Jei (darbuotojos vardas) leidžia sau viešai soc. tinkluose rašyti, naudodama tokį žodyną ir skatina patyčias, kokios kokybės ugdymą gauna jos grupę lankantys vaikai?“ – retoriškai klausė J. Juškaitė ir kvietė įsivaizduoti, kokio elgesio galima tikėtis, jei šios darbuotojos standartų neatitinkantis berniukas lanko jos grupę darželyje, kokio elgesio galima tikėtis?

„Tokį pasisakymą turėtų įvertinti darželio administracija, ne tik skirdama pastabą, bet ir siųsdama kelti kvalifikacijos apie diskriminacines nuostatas, patyčių prevenciją ir supratimą, kas yra seksualinė orientacija bei tapatybė, kaip apie tai kalbėti bei kurti saugią ir įtraukią erdvę visiems vaikams, nepaisant jų skirtumų“, – tikino J. Juškaitė.

Jūratė Juškaitė

Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė darbuotoją paragino kuo greičiau viešai atsiprašyti.

Sukėlė pyktį

Darbuotojos įrašas sukėlė ir vieno LGBTQ+ bendruomenės atstovo pyktį. Pamatęs įrašą, vaikinas susisiekė su jarmo.net ir išreiškė savo poziciją.

„Užverda pyktis ir tuo pačiu liūdesys, kad dar egzistuoja tokių pedagogų, o ypač dirbančių su mažais vaikais, kurių pagrindinės nuostatos susiformuoja darželiuose ar mokyklose. Mokytojai turėtų skiepyti vaikuose meilę bei pagarbą visiems, padėti atskirti priimtiną elgesį nuo netinkamo. Išties gaila vaikų, kurie buvo, yra ir bus ugdomi šios ar kitų, panašaus plauko pedagogių.

Be galo džiaugiuosi, kad studijuoju pedagogikos srityje. Tai suteikia galimybę pakeisti tokius ir panašaus plauko mokytojus, bei padaryti ateities vaikų gyvenimą spalvingesniu bei šviesesniu“, – savo laiške rašė Tomas (vardas pakeistas).

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!