Policija įspėja: Kas bandys trukdyti Vasario 16 minėjimą, gaus baudų

Žinios

Radikalai, propagandistai ir tiesiog valdžia nepatenkinti žmonės toliau agituoja rinktis ir per Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją – nušvilpti kalbą sakysiantį profesorių Vytautą Landsbergį. Minėjimo organizatoriai sako, kad kalbos atšaukti nė nesvarsto, bet rūpinasi, kad įgarsinimas būtų toks, jog jo negalėtų perrėkti protestuotojai.

Vis tik internete protestuoti besiruošiantieji jau pataria ir ką su savimi pasiimti, kad pavyktų sukelti kuo didesnį triukšmą. Miesto policija perspėja – tokie triukšmadariai, trukdantys Valstybės atkūrimo dieną švenčiantiems piliečiams, sulauks atsakomybės. Už tai numatytos ir baudos, ir net draudimai lankytis renginiuose.

Sausio 13-osios minėjimas ir per jį nušvilptos politikės užvedė protestuotojus. Pamatę, kad valdžia į švilpimą sureagavo, nors ir ne pačiais maloniausiais žodžiais, dabar protestuotojai turi naują tikslą. Vasario 16-osios minėjimą ir tradicinę Vytauto Landsbergio kalbą Signatarų namų balkone.

„Puikiai žinau, jog visi vieningai sutaria – pagrindinė vieta, kur tikrai reikia sudalyvauti, yra Landsbergio uzurpuotasis balkonėlis. Ten tikrai bus masiškai. Ir visi kažkas kažką rengia, vieni švilpimus, kiti dainavimus, kiti netgi kažkokias atrakcijas“, – savo „Facebook“ paskyroje sako Grafas Liutkevičius.

O žmones rinktis kviečia ir pagarsėję rusiškos propagandos skleidėjai, ir dalis valdžia nepatenkintų eilinių piliečių.

„Sausio 13-ąją sekantis lūžis, dar viena vinis į Lietuvą užgrobusios vagių ir banditų chuntos karstą. Sekanti vinis bus Vasario 16“, – savo „YouTube“ kanale kalba Laurynas Ragelskis.

Terpę pasireikšti rado ir už šnipinėjimą Rusijai nuteistas Algirdas Paleckis: „Pareiškim šitai valdžiai, kad jinai ne mūsų, kad jinai turi eiti lauk.“

Kai kurie tinklalapiai net viešina ką geriausia atsinešti – švilpukus, dūmų detektorius, dūdas. Organizatoriai atšaukti Landsbergio kalbos nė nesvarsto.

„Aišku, buvo atsižvelgta, kad gali būti didesnis kiekis žmonių, tai garsas bus daug stipresnis, kad ir toliau esantys galėtų girdėti ir dalyvauti minėjime“, – sako Signatarų namų vyr. muziejininkė Sandra Germanavičiūtė.

O miesto policija siunčia žinią – švilpiantys bus baudžiami.

„Renginiai yra šventiniai, jeigu to renginio metu nėra planuojami ir organizuojami švilpimai, o kažkas išsitraukia ir bando sutrukdyti renginį, yra teisinė atsakomybė tam“, – tikina Vilniaus policijos viršininkas Saulius Gagas.

Už tai gresia bauda nuo 20-ies eurų, taip pat gali būti draudžiama ateityje lankytis renginiuose.

„Kiekvienas žmogus savo emocijas reiškia skirtingai, bet reikia suprasti ir atkreipti dėmesį, kad kiti žmonės taip pat turi teises, interesus, ir vienų emocijų reiškimas neturi trukdyti kitų, šalia esančių asmenų teisėtiems lūkesčiams“, – kalba S. Gagas.

Keliasdešimt žmonių į Pilies gatvę žada atvesti Jaunųjų konservatorių lyga. Bet Landsbergio nuo protestuojančiųjų ginti nežada – tikisi, kad tuo pasirūpins policija.

„Mes tikrai nesistumdysime, riaušių nekelsime, tiesiog, mūsų požiūriu, tai tiesiog didžiulė nepagarba valstybei“, – komentuoja Jaunųjų konservatorių pirmininkas Ralfas Romeika.

Pats Landsbergis po sausio 13-osios, kai minėjime buvo nušvilptos ne tik politikės, bet ir vienuolė Laisvės premijos laureatė, protestuotojus pavadino ne žmonėmis: „Tai kokie čia žmonės, čia gi jedinstva. Nereikia jų vadinti Lietuvos žmonėmis. Fašistai, jedinstva.“

Tačiau vėliau dėl šių žodžių jis atsiprašė, parašęs, kad reagavo netinkamai. O prieš 3 savaites kreipėsi į karius savanorius.

„Savanoris yra tas, kuris Tėvynės garbę. Kuris gins ir nuo užpuoliko, ir nuo blioviko! Gali būti, kad net Vasario 16-ąją ateis apipurvinti ir apmėtyti savo nešvarumais“, – sako V. Landsbergis.

Vilniaus valdžia sulaukė ir kelių prašymų išduoti leidimus protestams. Vieną jų pateikė Algirdas Paleckis, net 2 prašymus teikė „Šeimų sąjūdis“. Vis tik savivaldybė visus prašymus atmetė.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!