Policija reaguos ir į susibūrimus privačiose erdvėse – baudos gali siekti iki 1500 eurų

Policija reaguos ir į susibūrimus privačiose erdvėse – baudos gali siekti iki 1500 eurų Kriminalai

Vyriausybė nusprendus drausti didesnius negu dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių susibūrimus, policija teigia reaguosiantys į pranešimus apie šio draudimo nepaisymą ir privačiose erdvėse.

LRT.lt primena, kad, šalyje siautėjant koronaviruso pandemijai, nuo šio trečiadienio įsigaliojo Vyriausybės sprendimas drausti didesnius nei dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių susibūrimus (bendras šeimų narių skaičius negali viršyti 10), išskyrus atvejus, kai tai neišvengiama, nes reikia suteikti pagalbą ar prižiūrėti savimi negalinčius pasirūpinti asmenis. Ši draudimas galioja tiek viešose, tiek ir privačios erdvėse.

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis LRT.lt teigė, kad policija, nors ir nerengs specialių reidų dėl minėto draudimo būriuotis, tačiau reaguos į pranešimus ir apie susibūrimus privačiose erdvėse.

„Pareigūnai neplanuoja specialių reidų, kurių metu būtų tikrinamos privačios žmonių patalpos, tačiau bus reaguojama į gautą informaciją, kuri bus tikrinama“, – tvirtino R. Matonis.

Anot jo, asmenys, kurie nepaisys draudimo būriuotis, bus traukiami administracinėn atsakomybėn pagal Administracinių nusižengimų kodekso 45 straipsnio 4 dalį. Šioje dalyje numatyta, kad Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo, kitų su visuomenės sveikata susijusių teisės aktų ar sprendimų pažeidimas, sukėlęs pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padarytos karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam įvykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, užtraukia baudą asmenims nuo 500 iki 1500 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų.

Reklama