Politologas įvardino netikėtą Putino įpėdinį: „Jis vienintelis gali susitarti su Vakarais“

Naujienos

Jei Ukraina visiškai sutriuškins okupantus, su dešimtimis tūkstančių savo sūnų kūnų susidūrę rusai turės atsibusti. Ir tai bus Putino eros pabaiga. Bet kas jį pakeis?

Ukrainos politologas, „Pasaulinių strategijų instituto“ direktorius Vadimas Karasevas mano, kad Putinas paliks prezidento postą 2024 m., kai šalyje vyks kiti rinkimai, ir ne kas kitas, o Dmitrijus Medvedevas jį pakeis. Tai – labai netikėtas pareiškimas, nes nors Medvedevas jau buvo prezidentu, jo agresyvi retorika atrodo netinkama diplomatijai, kurią Rusijai verkiant reikės atkurti.

Paklaustas, ar V. Putinas tikrai trauksis, nes jo valdymo pabaiga labai lengvai gali virsti ir jo gyvenimo pabaiga, Karasevas atsakė, kad dabartinis Rusijos Federacijos prezidentas jau ruošiasi išvykti. Tiesiog Putinas norėjo atsisveikinti pergale. To padaryti nepavyks.

Karasevas pasiūlė labai netikėtą nuomonę – jo teigimu, D. Medvedevas yra vienintelis žmogus, galintis derėtis su Vakarais, nepaisant jo dabartinės „vanagiškos“ retorikos. „Šios retorikos jam reikia tam, kad jį palaikytų patriotai ir vanago partija, o liberalai jau palaiko, nes jie neturi geresnio už Medvedevą. Vakarai nekalbės su Patruševu ar Putinu, bet prireikus kalbės būtent su Medvedevu“, – kalbėjo politologas.

Jis taip pat priminė, kad B. Obama, būdamas Maskvoje, 2010 ar 2011 m., normaliai bendravo su Medvedevu, tačiau su Putinu jiems nepavyko iš karto susikalbėti.

Medvedevas yra senas Putino draugas ir bendražygis. Nors Putiną savo įpėdiniu pasirinko pats Jelcinas, Putinas turėjo rinkiminę kampaniją ir jai vadovavo Medvedevas. 2008-2012 metais, kai Putinas negalėjo būti prezidentu dėl konstitucinių reikalavimų, Medvedevas ėjo prezidento pareigas. Buvo akivaizdu, kad viskam vadovauja ministru pirmininku tapęs Putinas, bet Medvedevas bent jau išbandė kėdę, kurią šildė. Po to įvyko rokiruotė ir Medvedevas tapo ministru pirmininku. Dabar jis – Saugumo tarybos vadovo pavaduotojas – ši pozicija neturi funkcijų ir buvo sukurta specialiai jam.

Prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą, Medvedevas akivaizdžiai ėmėsi viešųjų ryšių kampanijos. Savo auditorijai jis dalino labai griežtus pasisakymus Vakarų atžvilgiu. Jis atvirai grasino branduoliniu karu ir net terorizmu. Ta kampanija, atrodo, buvo skirta priminti rusams apie jo egzistavimą, todėl daug kas spėlioja, kad Medvedevas gali būti ruošiamas vėl tapti Putino įpėdiniu.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis
Reklama
error: Alert: Content is protected !!