Popiežius Pranciškus: „NATO lojimas prie Rusijos durų“ galėjo išprovokuoti karą

Naujienos

Popiežius Pranciškus pareiškė, kad „NATO lojimas prie Rusijos durų“ galėjo paskatinti Rusijos invaziją į Ukrainą. Popiežius taip pat teigia nežinantis, ar kitos šalys turėtų tiekti Ukrainai daugiau ginklų.

Kartu popiežius apgailestavo dėl karo žiaurumo ir sukritikavo Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovą. Popiežius įspėjo, kad Maskvos patriarchas Kirilas „negali virsti Putino ministrantu“, rašo „The Wall Street Journal“.

Šias pastabas popiežius Pranciškus išsakė duodamas interviu Italijos dienraščiui „Corriere Della Sera“.

Popiežius: „Ukrainoje konfliktą sukėlė kitos šalys“

Rusijos požiūrį į Ukrainą jis apibūdino kaip „pyktį, kurį, neaišku, ar išprovokavo, o galbūt palengvino“ Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos buvimas netoliese esančiose šalyse.

Tuo tarpu Maskvos patriarchas Kirilas antradienį Kremliaus Arkangelo katedroje perskaitė pamokslą, kuriame melagingai teigė, kad Rusija niekada nepuolė kitos šalies.

„Mes nenorime su niekuo kariauti, Rusija niekada nieko nepuolė“, – jį citavo naujienų agentūra „Interfax“.

„Nuostabu, kad didi ir galinga šalis niekada nieko nepuolė. Ji tik gynė savo sienas“, – pridūrė jis.

Nuo vasario mėnesio popiežius Pranciškus apgailestavo dėl ukrainiečių kančių ir pasmerkė invaziją, tačiau susilaikė nuo aiškaus Rusijos įvardijimo agresore. Popiežius taip atspindėjo ir Vatikano neutralumo tradiciją, ir savo paties darbotvarkę, kuria siekiama geresnių santykių su Rusijos Ortodoksų Bažnyčia, ir nenorą sulyginti Vatikaną su JAV užsienio politika.

„Ukrainoje konfliktą sukėlė kitos šalys“, – sakė popiežius, tačiau neįvardijo, kurios tai valstybės.

Popiežius Pranciškus palygino šį karą su kitais konfliktais, kuriuos, pasak jo, kurstė tarptautiniai interesai: „Sirija, Jemenas, Irakas, vienas karas po kito Afrikoje“.

„Nežinau, kaip atsakyti – esu per toli – ar teisinga tiekti ukrainiečiams“ ginklus, sakė popiežius.

„Aišku tik tai, kad šiame krašte išbandomi ginklai… Karai kariaujami dėl to, kad išbandytume pagamintus ginklus“, – cituojamas popiežius.

Anksčiau ukrainiečiai kritikavo popiežių už tai, kad jis jų konfliktus su Rusija apibūdino kaip „brolžudiškus“, o tai, anot jų, sumenkina Maskvos agresiją.

Popiežius dar anksčiau pareiškė, kad yra pasirengęs vykti į Maskvą susitikti su prezidentu Vladimiru Putinu ir paraginti siekti taikos, tačiau Kremlius į pasiūlymą neatsakė.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!