Popiežius Pranciškus pavartojo gėjus įžeidžiantį žodį

Naujienos

Pranešama, kad popiežius Pranciškus pavartojo itin įžeidžiančią kalbą, kalbėdamas apie homoseksualius žmones. Italijos vyskupų konferencijoje paklaustas, ar dabar homoseksualiems vyrams turėtų būti leista rengtis kunigystei, jei jie laikysis celibato, popiežius Pranciškus atsakė, kad ne, rašo BBC.

Manoma, kad tada jis toliau kalbėjo itališkai sakydamas, kad Bažnyčioje jau ir taip per daug frociaggine – italų kalboje šis žodis menkina homoseksualus.

Nors tai buvo susitikimas, įvykęs už uždarų durų, pranešimus apie popiežiaus komentarus pirmiausia perdavė Italijos tyrimų interneto svetainė Dagospia. Kitos Italijos naujienų agentūros, remdamosi daugeliu šaltinių, patvirtino popiežiaus žodžius.

Popiežiaus žodžiai sukrėtė

Popiežiaus palaikytojus sukrėtė šio privataus susitikimo metu pasakyti žodžiai, ypač dėl to, kad jis dažnai viešai kalba apie pagarbą homoseksualiems žmonėms.

Progresyvūs popiežiaus šalininkai jau seniai teigė, kad nors gėjų teisių srityje katalikybėje mažai kas apčiuopiamai pasikeitė, popiežius Pranciškus pakeitė Bažnyčios požiūrio toną.

Savo pontifikato pradžioje paklaustas apie gėjus, jis pateko į laikraščių antraštes, atsakydamas: „Kas aš toks, kad galėčiau teisti?“

Neseniai jis sukėlė katalikų tradicionalistų sąmyšį sakydamas, kad kunigai tam tikromis aplinkybėmis turėtų galėti laiminti tos pačios lyties poras, ir dažnai kalbėjo apie tai, kad gėjai yra laukiami Bažnyčioje.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt