Prancūzijos prezidentas Macronas: Rusija privalo atsakyti už nusikaltimus kurie vyksta Ukrainoje

Kitos Naujienos

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sekmadienį pasmerkė „nepakeliamus“ nužudytų civilių gyventojų vaizdus Ukrainos Bučos mieste ir pareiškė, kad Rusijos valdžia „turi atsakyti už šiuos nusikaltimus“.

„Gatvėse bailiai nužudyti šimtai civilių“, – tviteryje parašė jis, turėdamas omenyje Kyjivo priemiestį Bučą, iš kurio neseniai pasitraukė Rusijos pajėgos.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves’as Le Drianas „griežčiausiai pasmerkė“ Rusijos kariuomenės veiksmus, kurie, „jei pasitvirtins, gali būti įvardyti kaip karo nusikaltimai“.

„Gavau informacijos, rodančios didžiulius Rusijos pajėgų piktnaudžiavimus Ukrainos miestuose, kuriuos buvo okupavusios pastarąsias kelias savaites, ypač Bučoje“, – sakoma ministro pranešime, atsiųstame naujienų agentūrai AFP.

Prancūzija gali patirti didesnį spaudimą paspartinti ginklų tiekimą Ukrainai po akivaizdžiai įvykdytų civilių egzekucijų ir aptiktų masinių kapų Kyjivo priemiestyje, kurio kontrolę atsiėmė Ukrainos pajėgos.

E. Macronas ne kartą kalbėjosi su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu nuo invazijos į Ukrainą pradžios vasario 24 dieną ir siekė išlaikyti atsargumą vengdamas provokuoti Kremlių, o tankų ar lėktuvų pristatymą Ukrainai vadindamas „raudonomis linijomis“.

Sekmadienį paskelbtame interviu Lenkijos vicepremjeras Jaroslawas Kaczynskis apkaltino Prancūziją ir Vokietiją šališkumu Rusijos naudai.

BNS

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!