Premjerė Ingrida Šimonytė susitiks su komiku O. Šurajevu aptarti dėl ekonominių ryšių su Rusija ir Baltarusija nutraukimą

Kitos Naujienos

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė trečiadienį popiet Vyriausybės rūmuose priims komiką Olegą Šurajevą. Apie tai skelbiama premjerės darbotvarkėje.

Vyriausybės pranešime susitikimo tema nenurodoma, tačiau apie tai savo feisbuko paskyroje plačiau informuoja O. Šurajevas.

„Mūsų tikslas yra nutraukti bet kokius ekonominius ryšius su Rusija ir Baltarusija, kad mūsų valstybė ir Lietuvos įmonės negeneruotų nė vieno cento į Rusijos biudžetą, kuri dabar vykdo genocidą Ukrainoje. Čia neturi būti kompromisų. Todėl rytoj pas I. Šimonytę mes siūlysime pradėti dirbti prie to sprendimo“, – rašo O. Šurajevas.

Jo teigimu, yra nemažai variantų, kaip tai galima padaryti.

Komiko teigimu, pirmiausia reikia ieškoti greitesnio teisinio sprendimo uždrausti oficialiai bet kokius ekonominius ryšius su Rusija ir Baltarusija.

„Dėl to gali susitarti ir visa Europos Sąjunga, ir Lietuva atskirai, ir Lietuva su partnerėmis (Estija, Latvija, Suomija, Lenkija). Teisiškai tai įmanoma ir net sveikintina, kalbėjome su tarptautinės teisės profesoriais, ir jie patvirtino, kad tai labiau nei įmanoma“, – sakė O. Šurajevas.

Be to, pasak jo, reikia kalbėtis su verslais ir vežėjais, kurie nenori arba bijo persiorientuoti bei bijo, kad jų vietas užims latviai, estai.

„Kiekvienam vežėjui pasakysiu: aš jus matau, mes žinome schemas, pavardes, žinau jūsų ryšius su Rusija ir apie tai kalbėsime, kalbėsim garsiai, ir jums, ir jūsų vaikams bus gėda už savo tėvus. Tikrai taip“, – žada komikas.

Jis taip pat teigia, kad susitikime bus prašoma leisti riboti prekių judėjimą iš Baltarusijos ir Rusijos. Taip pat leisti riboti Lietuvos įmonių veiklas, kurios vykdo verslą Rusijoje ir Baltarusijoje.

„Taip pat čia bus daug partizaninių būdų, kai kurie yra labai skausmingi“, – tvirtina O. Šurajevas.

Jis taip pat informuoja, kad vėliau ketinama sukurti darbo grupę, kuri praneš apie tolimesnius sprendimus.

Šaltinis: alfa.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!