Premjerė Šimonytė: „Jei galėčiau gyvenime rinktis, tai rinkčiausi kedus, džinsus ir konversus, tikrai ne aukštakulnius“

Žinios

Premjerė, ministrai, Seimo nariai ir daugybė kitų dalyvių kasdienį apavą keitė į guminius batus ir su sportine apranga ir traukė į talką sodinti medžių. Visus juos sukvietė didžiausias iki šiol vykęs Nacionalinis miškasodis, kurio metu naujai įveisiamuose plotuose šaknis įleis virš 2-iejų milijonų įvairių rūšių medelių.

Premjerė kartus su ministrais, Seimo pirmininke ir kitais akcijos dalyviais atidžiai klausosi Valstybinės miškų urėdijos darbuotojų instrukcijų, kaip teisingai pasodinti medelius. Vilniaus rajone viename iš naujai įveisiamų miško plotų šaknis į žemę įleido daugiau nei 4 tūkstančiai medžių, kuriuos padės pasodinti aukščiausi šalies pareigūnai. Premjerė juokauja, kad ji tik darbo jėga ir darys tai, kas pasakyta, ir pabrėžia šio Nacionalinio miškasodžio svarbą.

„Mes galim turėti kitą miestą, kitą butą, kitą šalį galiausiai, jei kažkas taip nusprendžia, bet mes neturim kitos planetos“, – sakė Premjerė Ingrida Šimonytė.

Tiesa, premjerei tai puiki proga darbinius batelius iškeisti į širdžiai mielesnį apavą.

„Aš esu daržininkė, sodininkė, gėlininkė, tai dažnai. Aišku, nebūtinai čia jau reikia tokių labai guminių batų, kai aplink savo kokiam darže kapstaisi, bet ir šiaip jei jau galėčiau gyvenime rinktis, tai rinkčiausi kedus, džinsus ir konversus, tikrai ne aukštakulnius“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Tad nieko nelaukę akcijos dalyviai kibo į darbus ir pradeda sodinti egles ir beržus. Premjerė Šimonytė poroje darbavosi su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku. O Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen talkino jos sūnus.

„Visi darbai buvo susiję ir yra susiję su karu Ukrainoje, tai ši akcija yra prasminga dar ir ta prasme, kad ji orientuota į ateitį ir ilgus dešimtmečius į priekį, tai tokia viltinga akcija“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Iš peties darbuojasi ir kiti ministrai.

„Labai įdomi patirtis. Labai nuostabi akcija ir bandom dabar išlaikyti atstumą, pusantro šito, taip Giedre?“, – sako Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„– Ar pavargot, ministre? Ne, nepavargau, čia toks karinis ginklas beveik sako. – Kaip Javeliną ant peties užsidėjęs? – Jo, pirmą kartą su tokiu sodinu“, – kalbėjo Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Ministras sako, kad paskutinį kartą medžius sodino prieš keletą metų.

„Na iškirstas miškas, toks kaip kirtimas, tai ten sudėtingiau. Čia tai taip labai jau mums čia matyt kaip kabineto nariam paruošė, kad būtų lengviau“, – teigė A. Dulkys.

„Tik profesionalai mus lenkia. Tarp mėgėjų, grupėje manau mes gerai atrodom“, – sakė eurokomisaras Virginijus Sinkevičius.

Specialiai į Nacionalinio miškasodžio talką iš Briuselio atvyko ir eurokomisaras Virginijus Sinkevičius.

„Svarbiausia, kad veisiam naują mišką, kad tai nėra nukirstas miškas ir vietoj jo atsodinimas, o tai yra visiškai vieta, kur nėra buvę miško. Tai yra labai svarbu ir aišku didinti miškų plotą be galo svarbu“, – tikino V. Sinkevičius.

„Jeigu 90-mečio Lietuvos senjoro paklaustumėte, kiek miškų buvo Lietuvai tarpukariu, tai šiandien Lietuvoj miškų plotas yra dvigubai didesnis. Medienos yra sukaupta dvigubai daugiau negu tarpukariu, tai Lietuvoje miškų daugėja“, – sakė Aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Nacionalinio miškasodžio metu Lietuvoje turėtų būti apsodinta apie 750 hektarų valstybinio miško ten, kur jis niekada neaugo, ir daugiau nei 2 milijonai medžių.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!