Prezidentas Nausėda: Ukrainos žmonėms turime atverti ne tik savo namus, bet ir širdis

Naujienos

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienio vakarą dalyvavo Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje, kuriame daugiausia dėmesio skirta Europos Sąjungos (ES) atsakui į Rusijos karą Ukrainoje, pagalbos Ukrainai priemonėms, sankcijoms Rusijai, taip pat – santykių su Kinija klausimui aptarti.

Prie EVT posėdžio ketvirtadienio vakarą taip pat prisijungė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Prezidentas Joe Bidenas, rašoma Prezidentūros pranešime.

Prezidentas, kreipdamasis į Europos lyderius, teigė, kad ES visomis priemonėmis turi stabdyti Rusijos karą Ukrainoje ir didinti visokeriopą paramą nuo karo kenčiančiai valstybei. Šalies vadovas pabrėžė, kad Ukrainai pateikus paraišką dėl narystės ES ir pratęsiant Versalyje pradėtą diskusiją, turi būti pereita prie praktinių Ukrainos spartesnio suartėjimo su ES veiksmų.

Pasak prezidento, didelį nerimą kelia Mariupolyje ir kituose Rusijos kariuomenės puolamuose miestuose bręstanti humanitarinė katastrofa. Šalies vadovo teigimu, ES turi imtis aktyvesnio vaidmens teikiant humanitarinę pagalbą, sustiprinti esamus, o prireikus numatyti naujus pagalbos ir finansavimo mechanizmus karo pabėgėlius priimančioms ES valstybėms.

„Ukrainai turime padėti visomis įmanomomis priemonėmis. Mūsų kaip europiečių moralinė pareiga tinkamai pasirūpinti nuo karo bėgančiais ukrainiečiais – atverti jiems ne tik savo namus, bet ir savo širdis. Tikiu, kad Ukrainos kariai kausis už pergalę su didesne jėga, kai žinos, kad jų artimaisiais yra pasirūpinta“, – sakė G. Nausėda.

Lietuvos vadovas EVT posėdyje taip pat pasisakė už sankcijų tiek Rusijai, tiek jos bendrininkei Baltarusijai griežtinimą. Prezidentas ES lyderiams siūlė į 5-ąjį ES sankcijų paketą įtraukti išplėstines sankcijas Rusijos energetikos ir transporto sektoriui, blokuoti į sankcijų sąrašą iki šiol nepatekusius Rusijos ir Baltarusijos bankus, ES uostuose nepriimti Rusijos laivų.

Diskusijoje dėl ES santykių su Kinija Lietuvos vadovas teigė, kad planuojamas ES ir Kinijos viršūnių susitikimas bus puiki proga pristatyti Kinijos vadovui ES požiūrį į Rusijos karą Ukrainoje ir paraginti Kiniją aktyviai prisidėti siekiant sustabdyti karą.

Anot pranešimo, prezidentas taip pat išreiškė lūkestį, kad šis susitikimas bus dar viena proga paraginti Kiniją nustoti taikyti ekonominio spaudimo priemones prieš ES valstybes nares ir grįžti prie tarptautiniais susitarimais grįsto ekonominio bendradarbiavimo.

www.DELFI.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!