Prezidentas V. Zelenskis pirmą kartą paskelbė žuvusių Ukrainos karių skaičių

Naujienos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis per šeštadienį vykusią spaudos konferenciją užsienio žurnalistams pirmą kartą paskelbė, kiek kare su Rusija žuvo Ukrainos karių.

V. Zelenskis teigė, kad per pirmąsias 17 karo dienų žuvo maždaug 1,3 tūkst. Ukrainos karių. Tai yra pirmas kartas, kai Ukrainos valdžios atstovai prakalbo apie savo žuvusių karių skaičių kovoje su okupantais iš Rusijos.

Ukrainos pareigūnai skelbia, kad tą patį laikotarpį žuvo 12 tūkst. Rusijos kariai, tuo metu Vakarų šaltiniai skelbia dvigubai mažesnį skaičių – 6 tūkst. žuvusius okupantų karius.

Ukrainos vadovas taip pat pranešė, kad penktadienį 500–600 karių pasidavė Ukrainos pajėgoms.

Derybos įmanomos tik nutraukus ugnį

Žurnalistams V. Zelenskis taip pat sakė, kad bet kokios derybos tarp Rusijos ir Ukrainos negali prasidėti be ugnies nutraukimo ir paliaubų.

„Mūsų diplomatai aptarė galimą derybų turinį. Aš noriu, kad tai taptų realybe ir mes pradėtume karo pabaigos procesą, tačiau tai pirmiausia turi prasidėti nuo paliaubų“, – tikino V. Zelenskis.

Patvirtino, kad pagrobtas meras gyvas

V. Zelenskis žurnalistams teigė, kad Rusijos pagrobtas Melitopolio meras Ivanas Federovas yra gyvas, tačiau kankinamas.

„Melitopolio mero pagrobimas yra nusikaltimas prieš demokratiją. <…> Jie nužudė vieną merą ir pagrobė kitą. Tai reiškia, kad nesvarbu į kokį miestą įžengs Rusijos pajėgos, jei to miesto meras nesutiks kolaboruoti, jis bus nužudytas. Tai paprasčiausias terorizmas“, – teigė V. Zelenskis.

Kiek anksčiau išplatintame V. Zelenskio kreipimesi į tautą jis tikino, kad šiame kare Rusija jau patyrė didžiausius nuostolius per pastaruosius dešimtmečius.

Pasak jo, 31 Rusijos bataliono taktinė grupė tapo nebegalinti kovoti.

„Rusijos kariuomenės patiria didžiulius nuostolius. Jau dabar galime kalbėti apie didžiausius Rusijos kariuomenės nuostolius per dešimtį metų“, – sakė prezidentas.

V. Zelenskis taip pat pareikalavo paleisti Ukrainos miesto Melitopolio merą Ivaną Fedorovą. Ukrainos valdžia apkaltino Rusiją tarptautinės teisės pažeidimu pagrobdama I. Fiodorovą po to, kai šis buvo melagingai apkaltintas terorizmu.

V. Zelenskis teigė, su Ukrainos tarptautiniais partneriais nuolat derasi dėl kada su Melitopolio meru.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!