Prezidento Volodymyro Zelenskio žinutė Rusijos kariuomenei: „Negalėjote to įsivaizduoti net košmare“

Naujienos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo naujausiame vaizdo įraše paragino Rusijos karius atsisakyti ginklų, o ne „gėdingai“ tęsti karą. Jo teigimu, Rusijos karinės pajėgos karą pralaimi su dideliais žmonių ir technikos nuostoliais, todėl reikia kuo greičiau rasti taikų susitarimą, kaip baigti karą.

Kalbėdamas rusiškai, Zelenskis pasakė: „Ukrainos žmonių vardu mes suteikiame jums galimybę gyventi. Jei pasiduosite mūsų jėgoms, elgsimės su jumis taip, kaip reikia elgtis su žmonėmis: oriai. Taip, kaip su jumis nesielgė jūsų armijoje. Ir taip, kaip jūsų armija nesielgia su mūsų žmonėmis. Rinkitės“.

Jis taip pat sakė, kad karas rusams tapo „košmaru“, ir teigė, kad jų kariai bėga iš mūšio lauko ir palieka ukrainiečiams ginklus bei įrangą.

Žemiau pateikiame visą V. Zelenskio kalbą:

„Laisvi laisvos šalies žmonės, 19-oji mūsų pasipriešinimo diena baigėsi. Dar viena sunki diena, kuri priartino mus prie pergalės ir taikos Ukrainoje. Kaip ir anksčiau, priešas yra sutrikęs. Tokio pasipriešinimo jie nesitikėjo. Jie tikėjo savo propaganda, kuri dešimtmečius melavo apie mus.

Jie vis dar negali atsigauti, bet pradėjo suprasti, kad karu nieko nepasieks. Jų kariai tai žino. Jų pareigūnai tai supranta. Jie bėga iš mūšio lauko, palikdami savo transporto priemones ir įrangą. Mes paimame trofėjus ir naudojame juos Ukrainos gynybai. Rusijos pajėgos de facto tapo mūsų kariuomenės įrangos tiekėja. Jie negalėjo to įsivaizduoti net košmare.

Noriu pasakyti rusų kariams, tiems, kurie jau įžengė į mūsų žemes, ir tiems, kurie tik dabar siunčiami kovoti prieš mus. Rusijos šauktiniai, prašau, klausykite manęs įdėmiai. Rusų karininkai, jūs jau viską supratote. Iš Ukrainos nieko negalėsite pasiimti. Jūs atimsite gyvybes – jūsų daug – bet ir jūsiškės bus atimtos.

Ko jūs mirštate? Žinau, jūs norite išgyventi. Jūsų skambučiuose girdime, ką iš tikrųjų galvojate apie šį karą, apie šią gėdą ir apie savo valstybę. Jūsų pokalbiai vienas su kitu, jūsų skambučiai į namus jūsų šeimoms – mes viską girdime. Darome išvadas. Mes žinome, kas jūs esate. Štai kodėl aš siūlau jums pasirinkimą: Ukrainos žmonių vardu mes suteikiame jums galimybę gyventi. Jei pasiduosite mūsų jėgoms, elgsimės su jumis taip, kaip reikia elgtis su žmonėmis: oriai. Taip, kaip su jumis nesielgė jūsų armijoje. Ir taip, kaip jūsų armija nesielgia su mūsų žmonėmis. Rinkitės.

Mūsų drąsūs gynėjai ir toliau niokoja Rusijos pajėgas. Labai greitai numuštų Rusijos sraigtasparnių skaičius pasieks 100. Jie jau prarado 80 lėktuvų, šimtus tankų, tūkstančius kitos karinės technikos ir technikos. Per 19 dienų Rusijos kariuomenėje žuvo daugiau karių nei per du kruvinus karus Čečėnijoje. Kam?

Esu dėkingas tiems rusams, kurie nesiliauja bandę skelbti tiesą, kurie kovoja su dezinformacija ir pasakoja tikrus faktus savo draugams ir šeimoms, ir asmeniškai tai moteriai, kuri lankėsi „Pervyj kanal“ studijoje su antikariniu plakatu. Tie, kurie nebijo protestuoti – kol jūsų šalis nėra visiškai uždaryta nuo likusio pasaulio, virsdama didžiule Šiaurės Korėja, jūs turite kovoti, neturite praleisti savo šanso.

Europos Sąjunga patvirtino ketvirtąjį sankcijų paketą Rusijai. Esu tikras, kad jis ne paskutinis. Su partneriais dirbame dėl naujų apribojimų, kurie bus taikomi Rusijai. Kiekvienas žmogus, atsakingas už karą, atsakingas už demokratijos griovimą ir represijas prieš žmones – visi sulauks keršto iš pasaulio. Ir tai tik pradžia.

Atsakomybė už karo nusikaltimus yra neišvengiama. Atsakomybė už sąmoningai sukurtą humanitarinę katastrofą Ukrainoje yra neišvengiama. Visas pasaulis mato, kas vyksta Mariupolyje, Charkive, Sumuose, Ochtyrkoje, Hostomelyje, Irpinėje. Visi mūsų partneriai yra informuoti apie okupantų nusikaltimus civiliams ir vietos valdžiai Chersono ir Zaporižios regionuose.

Kovo 14 dieną mums pavyko evakuoti 3806 ukrainiečius iš [apsuptų] miestų ir miestelių. Mūsų sunkvežimių vilkstinė su 100 tonų labai reikalingos humanitarinės pagalbos Mariupoliui tebelaikoma Berdjanske. Jau trečią dieną. Tačiau ir toliau stengsimės pristatyti mariupoliečiams maistą, vandenį, vaistus. Kiekvienas agresyvus įsibrovėlių veiksmas tik stumia pasaulį priimti daugiau sankcijų. Kalbėjausi su Ursula von der Leyen, Andrzejumi Duda, Xavieru Betteliu. Yra 100 proc. abipusis supratimas.

Kalbėjausi su Izraelio ministru pirmininku Bennettu apie galimybę derybose šį kartą užbaigti sąžiningai ir taikiai. Mūsų delegacija taip pat dirbo tuo klausimu per derybas su Rusijos puse. Kol kas einasi gana gerai, kaip man buvo pranešta. Bet pamatysime. Derybos tęsis rytoj (antradienį – red. past.).

Ministrų kabinetas patvirtino paramos ūkiui ir verslui paketą, kad žmonės turėtų darbą ten, kur saugu. Pradedame fiskalinę reformą. Vietoj pridėtinės vertės ir pajamų mokesčio įvesime 2 proc. apyvartos mokestį ir supaprastintą apskaitą.

Smulkioms įmonėms, individualiems verslininkams vieningo mokesčio mokėjimą darome savanorišką. Jei gali, mokėk. Negalite, jokių klausimų. Antra – maksimalus verslo reguliavimo panaikinimas. Atšaukiame visus valstybinius patikrinimus visoms įmonėms, kad jos dirbtų ir ten, kur nėra mūšių, gyvuotų toliau. Turime tik vieną sąlyga: turite užtikrinti, kad jūsų verslas veiktų pagal Ukrainos įstatymus. Ir tai tik mūsų fiskalinės reformos pradžia“.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!