Protestuotojai nežada sustoti: ir toliau taikosi į valstybines šventes – ragina rinktis Kovo 11-ąją

Naujienos

Valstybinės Lietuvos šventės tapo taikiniu protestuotojų akiratyje. Sausio 13-ąją prie keliems šimtams susirinkusiųjų nušvilpus prie Seimo kalbas sakiusias Seimo pirmininkę, premjerę ir Laisvės premijos laureatę, buvo tikimasi šį scenarijų pakartoti ir Vasario 16-ąją Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui, profesoriui Vytautui Landsbergiui sakant tradicinę kalbą iš Signatarų namų balkono. To padaryti nepavykus, protestuotojai ragina rinktis ir Kovo-11-ąją.

Praėjus Vasario 16-ajai nepasitenkinimą Vyriausybės darbu aktyviai reiškiantys gyventojai ir toliau skatina neapykantą ir susiskaldymą visuomenėje.

Socialiniuose tinkluose jie dalinasi nepagrįstomis teorijomis, esą Lietuvos valstybės atkūrimo dieną plojimai ir padėkos „ačiū!“ V. Landsbergiui ir kadenciją baigusiai prezidentei Daliai Grybauskaitei buvo įrašyti, o policijos darbas šventės metu – neetiškas.

Netrukus „Facebook‘o“ grupėse, turinčiose nuo kelių šimtų iki keliasdešimties tūkstančių narių pasirodė raginimai protestuoti ir Kovo 11-osios metu.

„Kovo 11 renkamės. Vis tiek nuversim šiuos brudus. Čia tik laiko klausimas“, – rašoma viename iš įrašų.

Protestuotojai taip pat ragina Lietuvos nepriklausomybės dieną „apsiginkluoti“ vieno iš Sąjūdžio lyderių Romualdo Ozolo ir poeto Justino Marcinkevičiaus portretais.

Pasiteiravus Vilniaus miesto savivaldybės atstovų, ar gyventojai kreipėsi su prašymais organizuoti protestą, jie patikino, kad jų kol kas nėra gavę.

Vytauto Landsbergio kalba Vasario 16-osios proga

Bandė sutrukdyti Vasario 16-osios minėjimą

Kai kurie protestuotojai prie Signatarų namų balkono rinkosi jau nuo ryto. Jų rankose plakatai su užrašais: „Gražinkite balkonėlį tautai“, „Ozolas mūsų šviesa“.

Tarp susirinkusiųjų – ir Lietuvos šeimų sąjūdžio veidai. Signatarų namų balkone pasirodžius profesoriui Vytautui Landsbergiui ir kadenciją baigusiai Daliai Grybauskaitė grupė žmonių šaukė „Lietuva bus laisva“, „Ozolas“, „Gėda“. Likusieji juos pasitiko gausiais plojimais.

Pirmajai kalbą sakiusiai D. Grybauskaitei dalis susirinkusiųjų bandė šaukti „gėda“, tačiau juos užgožė minios šauksmai „ačiū!“. Jai perdavus žodį V. Landsbergiui minia taip pat dėkojo, gausiai plojo, o grupė protestuotojų toliau rėkė „Ozolas“, „gėda“, taip pat bandė pakartoti Sausio 13-osios scenarijų ir jam sakant kalbą švilpti, tačiau jų beveik nesigirdėjo per garsius plojimus.

Sejonienė: kalbėtis galima su visais

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną į Pilies gatvę susirinko minia žmonių, tarp jų ir politikai. Konservatorė Jurgita Sejonienė naujienų portalui tv3.lt džiaugėsi, kad didžioji dalis susirinkusiųjų – taikiai nusiteikę. Protestuotojų ji nepeikia, sako, kad demokratija „dovanoja galimybę išreikšti savo įsitikinimus“.

„Tokia yra laisvės kaina. Aš suprantu, kad ne visuomet yra žmonių, kurie yra nepatenkinti. Mažoji dalis yra dėl kažko pikti. <…> Labai norėčiau ir linkėčiau, kad nepasitenkinimas būtų reiškiamas gražiai – be riksmų, be švilpimų. Kalbėtis galima su visais, tą ir darome“, – sakė ji.

Dar prieš pat Vasario 16-ąją kai kurie politikai audrino visuomenę ir ragino 14 val. atvykti prie Signatarų namų balkono ir išreikšti nepasitenkinimą valdžia.

J. Sejonienė teigia, kad tokie politikų veiksmai yra itin neatsakingi: „Viena vertus, tai yra tokia politinė saviraiška, kuria jie taip supranta kaip oponavimą. Antra, kad jie taikosi į tą auditoriją, kuri yra linkusi pasiduoti tokioms provokacijoms“.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!