Putinas atskleidė savo norus: krizė galėtų būti išspręsta pripažinus Krymą Rusijos dalimi

Žinios

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį ragino tarptautinę bendriją pripažinti aneksuotą Krymą Rusijos dalimi, užkirsti kelią Ukrainos narystei NATO ir sustabdyti ginklų siuntimą į šią šalį.

V. Putinas teigė, kad 2014 metais Maskvos įvykdyta Ukrainai priklausančio Juodosios jūros pusiasalio aneksija turėtų būti pripažint tarptautiniu lygiu kaip atspindinti vietos gyventojų pasirinkimą.

„Klausimas skamba taip – kas iš abiejų šalių arba iš Kijevo pusės turėtų įvykti, kad, mūsų nuomone, padėtis būtų laikoma sureguliuota žvelgiant į ilgalaikę istorinę perspektyvą ir kad galėtume gyventi ramiai, kad nebūtų nė kalbos apie kokius nors konfliktus, juolab ginkluotus? Aš jums šią baisią paslaptį atskleisi – galų gale čia nėra nieko slapta. Pirma, ką būtina visiems padaryti – pripažinti žmonių, kurie gyvena Sevastopolyje ir Kryme, pareikštą valią“, – žurnalistams sakė V. Putinas.

Pasak jo, Rusija aptarinėjo „šiuos klausimus per daug valandų trukdavusias derybas ir susitikimus su mūsų partneriais Europoje“ ir amerikiečiais.

Kremliaus vadovas sakė, kad Krymo atvejis niekuo nesiskiria nuo Kosovo nepriklausomybės paskelbimo.

Krymo aneksiją, Rusijos įvykdytą po Ukrainoje įvykusios provakarietiškos Maidano revoliucijos, Vakarų šalys plačiai smerkė kaip tarptautinės teisės pažeidimą.

Šaltinis: tv3.lt

 

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!