Putinas nurodė, kad už dujas visos užsienio valstybės privalės atsiskaityti tik rubliais

Naujienos

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad mokėjimai už „nedraugiškoms“ šalims tiekiamas rusiškas gamtines dujas privalo būti atlikti rubliais. Tokią informaciją V. Putinas pateikė per susitikimą su vyriausybės nariais, skelbiama Kremliaus interneto svetainėje.

V. Putinas pareiškė neva įšaldydami Rusijos turtą užsienyje Vakarai „pakirto pasitikėjimą tomis užsienio valiutomis“.

„Tiek JAV, tiek ES iš esmės nevykdo savo įsipareigojimų Rusijai. (…) Todėl mums nebėra prasmės tiekti savo prekes į Europos Sąjungą, JAV ir gauti apmokėjimą doleriais, eurais ir daugeliu kitų valiutų“, – pareiškė V. Putinas.

Rusijos dujų pirkėjai turės pirkti rublius šalies vidaus valiutų rinkoje. V. Putinas nurodė šalies centriniam bankui per savaitę nustatyti tokių sandorių tvarką.

V. Putinas trečiadienį teigė, kad Rusija ir toliau tieks dujas anksčiau pasirašytose sutartyse nustatytais kiekiais, kainomis ir kainodaros principais.

V. Putinas taip pat pareiškė, kad Rusijos aktyvų užsienyje įšaldymas „yra neteisėtas“.

Pasak jo, JAV ir Europos Sąjunga paskelbė „tikrą įsipareigojimų nevykdymą“ Rusijos atžvilgiu.

„Dabar visi pasaulyje žino, kad įsipareigojimai doleriais gali būti nevykdomi“, – pareiškė V. Putinas.

Iš karto po pranešimo rublio kursas sustiprėjo JAV dolerio ir euro atžvilgiu.

VŽ primena, kad viena iš sankcijų, įvestų Rusijai dėl pradėto karo Ukrainoje buvo užsienyje laikomo Rusijos rezervo įšaldymas. Dėl to Rusija neteko galimybės naudotis beveik puse savo sukauptų atsargų. Rusijos pradėto karo pradžioje vienu metu rublis buvo netekęs net 50% savo vertės JAV dolerio atžvilgiu.

Tarptautinė reitingų agentūra „Fitch“ įspėjo, kad Rusijos mokėjimus pagal euroobligacijas rubliais laikys įsipareigojimų nevykdymu.

Šaltinis: vz.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!