Putinas paskelbė apie karinės operacijos Donbase pradžią

Kitos Naujienos

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kreipdamasis į rusus, paskelbė apsisprendęs dėl specialios karinės operacijos Donbase.

„Susiklosčiusios aplinkybės reikalauja imtis ryžtingų ir neatidėliotinų veiksmų. Donbaso liaudies respublikos kreipėsi į Rusiją su prašymu padėti. Šiuo atžvilgiu, vadovaujantis JT Chartijos 7-osios dalies 51 straipsniu, su Federacijos tarybos sankcija ir laikydamasis Federalinės asamblėjos ratifikuotų draugystės sutarčių ir abipusės pagalbos su DLR ir LLR, nusprendžiau surengti specialią karinę operaciją“, — sakė jis.

Jis pažymėjo, kad Rusijos planuose nėra Ukrainos okupacijos, tačiau Maskva sieks jos demilitarizavimo.

„Jos (Rusijos specialiųjų operacijos) tikslas yra apsaugoti žmones, kuriuos aštuonerius metus Kijevo režimas išnaudojo, genocido, ir dėl to sieksime demilitarizuoti ir denacifikuoti Ukrainą, taip pat patraukti baudžiamojon atsakomybėn tuos, kurie įvykdė daug kruvinų nusikaltimų prieš taikius gyventojus, įskaitant Rusijos piliečius“, — sakė Putinas.

Pasak jo, susirėmimai tarp Rusijos ir nacionalistinių jėgų Ukrainoje, kurios anksčiau ar vėliau su karu nukeliaus į Krymą, yra neišvengiami. „Tai tik laiko klausimas. Jie ruošiasi, laukia tinkamo laiko. Dabar jie taip pat pretenduoja į branduolinius ginklus. Mes neleisime jiems to daryti“, — sakė jis.

Jis tvirtina, kad Rusija negali jaustis saugi, vystytis, egzistuoti su nuolatine grėsme, kylančia iš Ukrainos, pažymėdama, kad Ukrainos vystymasis Šiaurės Atlanto aljansu yra nepriimtinas.

Laisvė yra Rusijos politikos esmė, ir visi, įskaitant ukrainiečius, turėtų naudotis šia teise, sakė Putinas. „Kiekvieno pasirinkimo laisvė savarankiškai lemti savo ir savo vaikų ateitį. Mums svarbu, kad šia teise, pasirinkimo teise galėtų pasinaudoti visos tautos, gyvenančios šiandieninės Ukrainos teritorijoje. Kiekvienas, kas nori“, – pridūrė jis.

Putinas vėl tvirtina, kad nei kuriant TSRS, nei po Antrojo pasaulinio karo niekas niekada neklausė žmonių, gyvenančių tam tikrose teritorijose, kurios yra šiuolaikinės Ukrainos dalis, kaip jie patys nori susitvarkyti savo gyvenimą.

Jis išreiškė įsitikinimą, kad Rusijos kariai ir karininkai drąsiai atliks savo pareigas, o vykdomoji valdžia dirbs sklandžiai ir efektyviai.

„Gerbiami tautiečiai, esu tikras, kad savo šaliai atsidavę Rusijos ginkluotųjų pajėgų kariai ir karininkai profesionaliai ir drąsiai atliks savo pareigas. Neabejoju, kad visi valdžios lygiai dirbs sklandžiai ir efektyviai“, — sakė jis.

Visą atsakomybę už kraujo praliejimą jis perkelia Ukrainos valdžios sąžinės.

Putinas kreipėsi į Ukrainos kariuomenę, pažymėdamas, kad jie davė ištikimybės priesaiką žmonėms, o ne „prieš tautą nusiteikusiai chuntai, kuri plėšia Ukrainą“. „Brangūs bendražygiai! Jūsų tėvai, seneliai ir proseneliai ne tam kovojo su naciais, gindami mūsų bendrą tėvynę, kad šiandieniniai neonaciai užgrobtų valdžią Ukrainoje“, — sakė jis.

Jis paragino Ukrainos kariuomenę nevykdyti baudžiamųjų įsakymų, nedelsiant padėti ginklus ir vykti namo. Kartu jis pabrėžė, kad visi šį reikalavimą įvykdę Ukrainos kariuomenės kariai galės laisvai palikti kovos zoną ir grįžti namo pas savo šeimas.

Putinas pažymėjo, kad Rusija gerbia ir gerbs NVS šalių suverenitetą. „Mes gerbiame ir taip pat elgsimės su visomis naujai susikūrusiomis valstybėmis posovietinėje erdvėje. Mes gerbėme ir gerbsime jų suverenitetą. To pavyzdys yra pagalba, kurią suteikėme tragiškų įvykių patyrusiam Kazachstanui, metant iššūkį jo valstybingumui ir vientisumui“, — pridūrė jis.

Kalbėdamas apie NATO, Putinas pareiškė, kad Aljansas artėja prie Rusijos sienų. Maskva, anot jo, 30 metų bandė išsiderėti, kad blokas neišplėstų į rytus ir susidūrė su apgaule, spaudimu ir šantažu.

„Kodėl visa tai vyksta (NATO plėtra)? Iš kur toks įžūlus kalbėjimas iš savo išskirtinumo, neklystamumo, leistinumo pozicijų? Iš kur tas niekinantis, niekinantis požiūris į mūsų interesus ir absoliučiai teisinius reikalavimus?“ — paklausė Putinas.

Anot jo, viskas aišku ir akivaizdu — tai buvo TSRS silpnėjimo įrodymas. „Praėjusio amžiaus 80-ųjų pabaigoje Sovietų Sąjunga susilpnėjo, o po to visiškai žlugo. Visa tuomet vykusi įvykių eiga yra gera pamoka mums šiandien. Tai įtikinamai parodė, kad valdžios, valios paralyžius yra pirmasis žingsnis link visiško valios ir užmaršties degradacijos“, — sakė jis.

Anot jo, reikėjo tik prarasti pasitikėjimą savimi — ir viskas“. „Pasaulyje sutriko jėgų pusiausvyra. Tai lėmė, kad ankstesnės sutartys ir susitarimai nebegalioja“, — pridūrė jis.

Rusija yra pasirengusi bet kokiai įvykių raidai, visi sprendimai priimti, sakė Putinas. „Tikiuosi, kad būsiu išgirstas“, — sakė jis.

Tikroji stiprybė slypi teisingume ir tiesoje, kurie yra Rusijos pusėje, sakė Putinas. „Brangūs Rusijos piliečiai, gerovė, pati ištisų valstybių ir tautų egzistavimas, jų sėkmė ir gyvybingumas visada kyla iš galingos šaknų sistemos, vertybių kultūros, protėvių patirties“, — aiškino jis.

„Ir, žinoma, tai tiesiogiai priklauso nuo gebėjimo greitai prisitaikyti prie nuolat besikeičiančio gyvenimo, nuo visuomenės santarvės, jos pasirengimo konsoliduotis, telkti visas jėgas, kad judėtume į priekį. Jėgų reikia visada. Visada, bet jėga gali būti skirtingos kokybės. Melo imperijos politikos esmė, apie kurią kalbėjau savo kalbos pradžioje, visų pirma slypi brutalioje, tiesmoje jėgoje.Tokiais atvejais sakome — jėga yra, nereikia jokio proto. O jūs ir aš žinome, kad tikroji galia slypi teisingume ir tiesoje, kuri yra mūsų pusėje“, — pridūrė jis.

Putinas sakė, kad tikisi konsoliduoto parlamento ir rusų palaikymo dėl operacijos Donbase pradžios. „Galiausiai, kaip visada istorijoje, Rusijos likimas yra patikimose mūsų daugiataučių žmonių rankose. O tai reiškia, kad priimti sprendimai bus įgyvendinti, užsibrėžti tikslai bus pasiekti, mūsų tėvynės saugumas patikimas. Tikiu jūsų palaikymu, ta nenugalima jėga, kurią mums suteikia meilė Tėvynei“, — sakė jis savo kreipimesi.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vasario 21 dieną, po Saugumo tarybos posėdžio, kreipėsi į Rusijos Federacijos piliečius ir pareiškė manantis, kad būtina nedelsiant pripažinti Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikų suverenitetą. Jis pažymėjo, kad pasaulis nori nepastebėti siaubo ir genocido Donbase, nepraeina nė viena diena be apšaudymų, nesiliauja civilių žudynės ir blokada.

Rusijos prezidentas teigė, kad tolesnio kraujo praliejimo Donbase atveju visa atsakomybė teks Kijevo režimui. Iš karto po kreipimosi jis Kremliuje pasirašė dekretus, kuriais pripažįsta DLR ir LLR. Savo dekretais Putinas nurodė užtikrinti, kad Rusijos Federacijos ginkluotosios pajėgos palaikytų taiką DLR ir LLR.

SN inf.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!