Rožių daiginimas šaldytuve. Vienu metu galite turėti net 30 daigų!

Rožių daiginimas šaldytuve. Vienu metu galite turėti net 30 daigų! Įdomybės

Savo sode auginu daug įvairių gėlių. Bet rožių daugiausiai, jos užima ypatingą vietą. Šios gražios gėlės užkariavo mano širdį vaikystėje. Mano močiutė buvo garsi sodininkė. Iš jos paveldėjau meilę augalams. Iš jos taip pat gavau daug vertingų patarimų dėl gėlių priežiūros ir dauginimo. Ir šiandien aš noriu jums pasakyti, kaip daiginti rožes į šaldytuve.

RožiųŠis metodas yra gana ekonomiškas. Aš pradedu rudenį, o pavasarį jau turiu iki 30 daigų, paruoštų sodinti. Jie užima labai mažai vietos. Be to, juos galima laikyti šaltame, bet neužšąlančiame rūsyje. Sutikite, tai patogu, ir netrukus pamatysite, kad tai taip pat paprasta.

Rožių daiginimas šaldytuve

Pirmiausia paruoškite viską, ko reikia. Jums reikės plastikinio butelio (1–2 litrai), tamsaus sandaraus maišelio, upės smėlio ir perlito.

Paruoškite auginius iš anksto. Naudokite standartinį metodą: stiebo galas turi turėti 3-4 spyglius. Pašalinkite visus lapus. Augalo pumpurai šaltyje bus neveiksnūs, tačiau pradės formuotis šaknų sistema.

Nupjaukite maždaug 10 cm aukštyje butelio dugną. Sumaišykite smėlį su perlitu ir supilkite į butelį.

RožiųMišinį užpilkite vandeniu ir įsmeikite auginius. Viename butelyje telpa daugiau nei 20 vienetų.

Norėdami, kad indo viršus būtų tvirčiau prigludęs prie dugno, nuo nupjautos pusės padarykite kelis pjūvius po 2 cm.

RožiųDabar auginius uždenkite buteliu. Norint užtikrinti gerą ventiliaciją, dangtelį reikia nusukti.

Apvyniokite butelį maišeliu ir laikykite šaldytuve. Patikrinkite auginius kas tris savaites. Jei kažkuris bus pajuodęs, reikia išmesti. Nepamirškite periodiškai drėkinti mišinio vandeniu.

RožiųIki žiemos pabaigos rožių ūgliai pradės leisti šaknis. Prieš sodindami, šaknis tiesiog nuplaukite vandeniu.

Asmeniškai aš esu labai patenkinta šiuo metodu. Rezultatas tikrai nuostabus! Įsivaizduokite, kad tokiame kompaktiškame inde galite daiginti tiek daug rožių.

Reklama