Rusija atsakė į Ingridos Šimonytės ryžtą siųsti Lietuvos karius į Ukrainą

Naujienos

Lietuvai pareiškus, kad šalies kariai gali būti siunčiami į Ukrainą šiai to paprašius, bet tik į mokomąsias misijas, situaciją pakomentavo Rusijos valdžios atstovai. Vieno Rusijos Dūmos deputato teigimu, „situacijos tai nekeistų, o Lietuvai pridarytų papildomų problemų“.

„Galimas Lietuvos karių siuntimas į Ukrainą niekaip neapsunkintų spec. operacijos (taip Rusijoje vadinamas karas Ukrainoje, – red. past.) užduočių įvykdymo, o tik pridėtų problemų Lietuvai“, – „RIA Novosti“ cituojamas Rusijos Dūmos Gynybos komiteto pirmininkas Andrejus Kartapolovas.

„Čia jų sprendimas. Jeigu jiems paskui kažkas nutiktų, tai viskas kristų ant atitinkamų politikų ir vadovų sąžinės“, – cituojamas įtakingas okupacinės Rusijos politikas.

Anksčiau britų leidinyje „Financial Times“ pasirodė Lietuvos premjerės Ingridos Šimonytės teiginiai, kad Lietuva yra pasirengusi siųsti savo karius į Ukrainą, tačiau tik treniruočių misijoms ir tik pačiai Ukrainai to paprašius.

Šimonytė: Rusija nuolat gąsdina ką nors sunaikinti branduoliniu ginklu

Pirmadienį Generalinis štabas Vladimiro Putino nurodymu pradėjo rengtis artimiausiu metu vyksiančioms pratyboms, per kurias bus treniruojamasi parengti ir panaudoti nestrateginius branduolinius ginklus. Anot Kremliaus propagandos, šiuos manevrus reikėtų vertinti atsižvelgiant į pastarojo meto tariamai karingus Vakarų pareigūnų pareiškimus ir destabilizuojančius NATO veiksmus.

I. Šimonytė, atsakydama į „Financial Times“ klausimą, ar nesibaiminama karių siuntimu į Ukrainą eskaluoti situaciją, pareiškė, jog „kiekvieną savaitę iš Rusijos girdime, kaip ką nors sunaikins branduoliniu ginklu“.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt