Rusija Bosnijai ir Hercegovinai pagrasino, kad gali pasikartoti „Ukrainos scenarijus“, jei šalis nuspręstų stoti į NATO.

Naujienos

Rusija Bosnijai ir Hercegovinai pagrasino, kad gali pasikartoti „Ukrainos scenarijus“, jei šalis nuspręstų stoti į NATO.

Rusija dar vienai šaliai pagrasino „Ukrainos scenarijumi“

Kaip skelbia „Balkan Observer“ cituojanti naujienų agentūra „Unian“, Rusijos ambasadorius Bosnijoje ir Hercegovinoje Igoris Kalabuchovas pagrasino, kad Rusija reaguos, jei Bosnija ir Hercegovina priartės prie narystės NATO.

„Pavyzdys Ukrainoje rodo, ko iš mūsų galima tikėtis. Jeigu yra grėsmė, mes į ją reaguojame“, – Bosnijos televizijoje kalbėjo ambasadorius.

Pasak I. Kabuchovo, Rusija kol kas neturi plano Bosnijos ir Hercegovinos atvejui, tačiau ketina reaguoti, priklausomai nuo strateginės ir geopolitinės situacijos.

Vienas iš Bosnijos ir Hercegovinos vadovų Željko Komšičius pasmerkė tokius Rusijos ambasadoriaus žodžius. Jis tvirtino, kad šalies planas prisijungti prie NATO gali būti patvirtintas tik pačios Bosnijos ir Hercegovinos ir tai negali būti pretekstu užpulti šios Balkanų valstybės.

Bosnija ir Hercegovina buvo pakviesta prisijungti prie NATO 2010 metais, kai valstybei buvo suteiktas narystės veiksmų planas.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!